Herran selvä vihjaus suviseuralaisille

8

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eilen pisteli niin vihaksi kun lestadiolaiset kävivät fyysisesti käsiksi ja heittelivät tavaroilla, pahimmillaan naulaisilla laudoilla ja kusipulloilla, näihin tarrojen liimaajiin ja järjestysmiehet vaan naureskelivat puuttumatta tilanteisiin. Meinasin laittaa palstalle, että alan uskomaan Jumalaan, jos kurittaa oikein kunnolla näitä omahyväisi paskiaisia esimerkiksi kunnon ukkosmyrskyllä tai hallitsemattomalla tulipalolla. Kuuliko Herra rukoukseni? Oliko tämä tulva rukousvastaus minulle?

      • Anonyymi

        Ukkonen ja rankkasade kuuluvat sääennusteeseen. Ei siinä mitään yliluonnollista ole. Herra ei säädä säitä eikä vaikuta niihin millään tavalla. Raamattu on vuohipaimenten satuja.


      • Hieno toive, kiitos siitä. Sinulla on näemmä voimaa!


    • Anonyymi

      🤔oliko minulla osuutta asiaan 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      uskovaiset ei osaa levittää hopeajodidia ilmaan lentokoneella 🤣

      • Uskovaiset osaavat levittää vain lööperiä.


    • Anonyymi

      Suviseura eksyttää!!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      315
      1715
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1247
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1126
    5. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      813
    6. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      57
      804
    7. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      74
      789
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      767
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      760
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      706
    Aihe