Toisin sanoen demareita kannattava pelleporukka.
Ideologiset virkapummit syövät pöydässäsi
Anonyymi-ap
19132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Julkisen sektorin loispummit.
Julkisen sektorin pyramidin pullistuneen yläosan valkokauluskeskijohto ns. "Bullshit Jobs" paperinpyörittäjät ja kokoustajat suuripalkkaisina ovat pääosin kokoomuksen kannattajia. Siksi kykypuolue ei heitä todellakaan halua kilometritehtaalle.
He ovat rikkaita koska heillä on vakivirka kelalla
Vihreät ja vasurit.
Linkki tähän "tietoon", muutoin mutuilua.
Ja Reinot pyörivät jaloissasi.
Valtion ja kuntien virkamiehet ovat yleisimmin kokoomuksen kannattajia!
Se niistä virkapummeista!
Kokoomus jos mikä on mitääntekemättömien virkapummien eli kamreerien puolue!
Keskipalkka valtion ja kuntien virastoissa on 6-tonnia/kk kun istut liituraitapuku päällä pyörittelemässä joutavia papereita veronmaksajien laskuun.
Näinhän se on suomessa, että kaikkein keveimmästä istumatyöstä konttorissa maksetaan kovin palkka.
Kaupunkien työmiehet tekevät sitten niska limassa kesähelteillä kovan työn kaupungin kunnossapidosta ja saavat siitä minimaalisen korvauksen.
Ketjun aloittajalle tiedoksi että virkamiehissä on runsaasti porvaripuolueita äänestäviä eli esim. Valtiovarainministeriö on kokoomuslaisten nautintaa koska Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia ennen viime vaalikautta ja kokoomus on ujuttanut kannattjiaan Valtiovarainministeriön virkakuntaan.
Marin haluaa tulla alistetuksi? choker panta että hän tykkää kovista otteita, kuristamisesta, suihin otosta kurkkuun, asti, sitomisesta jne
https://www.is.fi/viihde/art-2000011338663.html
Marin on jakanut hänestä otetun kuvan Instagramin tarinoihin. Tarinoiden kuvat ovat näkyvissä 24 tuntia julkaisusta.
Kuvassa huomio kiinnittyy Marinin kaulaa koristavaan koruun, joka näyttäisi olevan niin sanottu choker-koru. Kyseisiä kaulakoruja kutsutaan myös kaulapantakoruiksi.
Hytönen voi suostua alistamaan ja piiskaamaan sannaa
Eri aihe!
Hytönen ei ole tarpeeksi rikas Sannalle
Ei palstaporvari tajua.
Sannalla on niin paljon rahaa että häntä ei voi saada rahalla. rikkailla virkapummeilla ei ole Sannalle mitään annettavaa
Sanna tienaa enemmän kuin virastojen johtajat
Ei tienaa enemmän kuin Eu johtajat
ja noi saa lapsiseksiorjia
Tosiasiassa kuitenkin useimpien pöydissä ruokavarkaina kokoomus, perussuomalaiset, kristillisdemokraatit ja RKP.
Parempiosaiset voi jotenkin selvitä mutta köyhimpien on mentävä ruokakassijakeluun tai ostettava lähivalinnasta makaroonia.