Ongelma ei ole seuran saaminen, mutta ongelmana on ettei naiset tajua mitä haen. En kertakaikkiaan tarvitse heiltä seksiä tai edes läheisyyttä vaikka kaikkea muuta tarvinkin. Joku kysyy että A seksuaaliko, ei vaan ei jaksa sitä paskaa. Ei kiinnosta vittuakaan liehitellä ja länkyttää asioista jos oot liian läheinen. el ihaen seuraa, mutta seksinne voitte ja sen hommat hoitaa jossain muualla. tervetuloa vain nauttimaan seurasta, jossa jutellaan, autetaan ja käydään muuten vain yhdessä jossain.
En vaan viitsi ottaa itseäni nuorempaa siksi, että sitte jengi alkaa arvuttelemaan petipuuhista asiattomasti. Joku kysy, etsinkö kaveria, no en.. vaan sellasta kumppania joka käy hommat hoitaan muualla jos mieli tekee. Nukkuu vaikka toisessa huoneessa, mä en kuuntele mitään kitinää mistään asiasta. Semmosia hyviä juttuja ja tuttuja vain ja asiallista menoa. joskus otetaan vene ja lähdetään vaikka jonkun pariskunnan kanssa merelle ja syömään jotain. Tai jos ulkomaille mennään, käydään kimpassa kaikkialla ja sen sellasta.
No joku kysyy, että eikö se ole sitte vähän niinkuin kaveri.. no ei ole. Ei naiset voi antaa itsestään mitään samanlailla kuin mies kaveri miehelle. Ne ei tarjoile, eikä hoida juttuja toisen puolesta jne.
Helposti saan seuraa mutta..
6
578
Vastaukset
- Anonyymi
Et ehkä osaa ilmaista itseäsi riittävän selkeästi.
Kun vaikuttaa siltä, tämän perusteella, ettet edes liiemmin pidä naisista, niin mikset voi lähteä veneilemään ynnä muuta niiden miespuolisten kavereidesi kanssa?
Naiset useimmiten sitoutuvat yhteen mieheen, siis haluavat että siinä kumppanissa on samassa paketissa se paras kaveri, rakastaja, mahdollinen lasten isä, jne., ettei mitään olisi tarve hakea suhteen ulkopuolelta.
Jos tarvitset esimerkiksi kodinhoitajaa tai kokkia, sellaisia saa rahalla.- Anonyymi
Vastauksesi hänelle oli todella hyvä, juuri noin naiset ajattelevat. Itse olen sen ikäinen että lapset on tehty jo aikoja sitten, mutta haluan uuden parisuhteen ja sitä kaikkea mitä parisuhteeseen kuuluu!
- Anonyymi
Jos et ole aseksuaali niin oletkohan siis homoseksuaali?
Nykyäänhän on Suomessa ihan yhteiskunnallisesti hyväksyttävää olla homoseksuaali. Varmasti sinun tuttavapariskunnatkin on ihan ymmärtäväisiä jos saavut illalliselle miespartnerin kanssa. - Anonyymi
Eli etsit siis kavereita. Miten tuo nyt niin vaikeaa voi olla? Et ilmeisesti ilmaise riittävän suoraan, että etsit vain kavereita tai sitten muuten vain täysin platonista ihmissuhdetta.
- Anonyymi
Sä kaipaat siis kodinhoitajaa ja seuraneitiä. Vahma kansa taisi käyttää sanaa emännöitsijä. Sellaisen saa rahalla palkkaamalla, vähintään täydellistä ylläpitoa vastaan.
- Anonyymi
Juuri noin. Aloittajan kannattaa uhrata muutama ajatus sille, että miksi kukaan tuohon hänen tarjoamaansa toimeen tarttuisi. Mikä tuossa tarjouksessa on sellaista, jonka se henkilö kokisi itselleen hyväksi ja haluaisi siksi tarttua tarjoukseen? Se, että jutellaan, autetaan ja käydään toisinaan jossain, on melkoisen köykäistä, jos siihen ei liity edes ystävyyttä ja vaikka siihen liittyisi ystävyyttä, niin ei siinä silloin kenellekään huushollaamista tarvita, saati yhteistä kattoa. Naisissa on kyllä paljon sellaisia, joilla ei ole tuolle seksipuolelle tarvetta, mutta sehän ei riittänyt tuossa kuin juuri ja juuri alkuun. Palkattu taloudenhoitaja varmasti toimisi aloittajan tilanteessa parhaiten. Sellaisen kanssa ei ole edes pakko jutella, autella, eikä käydä missään. Riittää kun hoitaa palkanmaksun ajallaan ja pitää työolot hyvinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908596Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462633Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991510- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100