SDP suomen vihollinen todisteet on luettavissa

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011345088.html
Persut pelastaa suomena maata ja suomalaisia mutta vihervasemisto estelee. Syyllinen olet sinä.

Lue ja koeta ymmärtää miten suomea ollaan tuhamassa.
Persut on se suomen paras puolue ja tuokin teksti linkkeineen on siis valatkunna huipulta todisteiden kera. On aika saada suomi hyväksi maaksi suomalaisille.
8255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"Sdp:n varapuheenjohtaja, kansanedustaja Nasima Razmyar aikoo jatkossa tehdä rikosilmoituksen kaikista saamistaan rikoksen tunnusmerkistön täyttävistä vihaviesteistä.

– Meillä jokaisella on vastuu siitä, millaista julkista keskustelua tässä maassa käydään ja miten kohtelemme kanssaihmisiä, asemasta riippumatta. Hiljainen hyväksyntä ei ole vaihtoehto. Jatkossa ilmoitan kaikki saamani rikoksen tunnusmerkistön täyttävät vihaviestit poliisille, Razmyar kirjoitti pikaviestipalvelu X:ssä.

Razmyar sanoo harkitsevansa rikosilmoituksen tekemistä myös kansanedustaja Wille Rydmanin (ps) sosiaalisessa mediassa kirjoittamasta viestistä. Razmyar kommentoi asiaa IS:n kysyessä häneltä asiasta.

– Katson kaikki viestit läpi, mukaan lukien hänen viestinsä. Rydmanin viesti on paitsi loukkaava, myös täysin epätotta, Razmyar sanoo.

Rydman kritisoi keskiviikkona viestipalvelu X:ssä Razmyaria ja hänen tekemäänsä politiikkaa.

– Demaripomo Nasima Razmyar on erikoinen poliitikko. Hän kannattaa järjestelmällisesti kaikkea sitä, mikä on suomalaisille haitallista, ja vastustaa yhtä järjestelmällisesti kaikkea sitä, mikä olisi suomalaisille hyödyllistä, Rydman kirjoitti X:ssä.

– Hän haluaa rajat auki Venäjän organisoimalle välineellistetylle maahantulolle. Hän haluaa ajaa alas suomalaista ruokatuotantoa. Hän haluaa rajoittaa Suomen kykyä puolustautua hyökkääjää vastaan. Hän haluaa jakaa suomalaisten rahoja ulkomaalaisille sekä kehitysapuna että tukina kotimaassa. Ja ennen kaikkea hän haluaa, että Suomessa asuisi mahdollisimman paljon kaikkia muita kuin suomalaisia, Rydman jatkoi.

Razmyar ei tarkemmin yksilöi, mikä Rydmanin viestissä mahdollisesti voisi täyttää rikoksen tunnusmerkistön. Toistaiseksi Razmyar ei ole tehnyt rikosilmoitusta Rydmanista tai muista saamistaan viesteistä.

– Totta kai saa ja pitää käyttää kovia sanankäänteitä. Mutta silloin, kun se menee täysin epäasiallisuuksiin, jopa uhkailun puolelle tai salaliittoteorioihin, jotka lähtevät elämään netissä omaa elämäänsä, on selvää, että raja on vedettävä. Tällöin Suomessa ei ole muuta keinoa kuin tehdä asiasta rikosilmoitus, Razmyar perustelee.

Hän toivoo, että asiasta käytäisiin laajempaa yhteiskunnallista keskustelua ja kertoo harkinneensa jo pidempään keskustelunavausta aiheesta.

– Olen huolissani poliittisesta keskustelukulttuurista, joka heijastuu kaikkialle yhteiskuntaan, Razmyar sanoo."

Äänestä

SDP suomen rasistisin puolue. SDP suomen vaarallissin puolue yhteistyössä vihreät ja vasemistoliitto.

Äänestä

Persuja näköjään kannatuksen romahtaminen ahdistaa.
Kokeilkaapa muuttaa käytöstä ne, se voi nostaa kannatusta

Äänestä
  • Persut on suomen paras pulue suomalaiselle. Se on totuus ja senhän voit itse googletella miten esim sdp on tehnyt suomelle kauheita päätösiä joita maksetaan nyt. Itket väärää puoluetta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Persut on suomen paras pulue suomalaiselle. Se on totuus ja senhän voit itse googletella miten esim sdp on tehnyt suomelle kauheita päätösiä joita maksetaan nyt. Itket väärää puoluetta.

    Kyllä Persut on paras pulue, mutta surkein puolue.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Persut on suomen paras pulue suomalaiselle. Se on totuus ja senhän voit itse googletella miten esim sdp on tehnyt suomelle kauheita päätösiä joita maksetaan nyt. Itket väärää puoluetta.

    Kovastihan ne tuntuu nyt olevan hallitusohjelmaa vastaan vaikka nimet on paperissa.

    Äänestä

Syylisiäkö etsitään.!Seuraavissa vaaleissa kieltäkää yli -65 vuotiaita äänestämästä.
Aika nopeaa selviää,mihin suuntaan Suomi on menossa.Nostaa vois äänestyikää 21 vuoteen.

Äänestä

Ensi vaalien jälkeen, Persut on paha muisto vain

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011345088.html
Persut pelastaa suomena maata ja suomalaisia mutta vihervasemisto estelee. Syyllinen olet sinä.

Lue ja koeta ymmärtää miten suomea ollaan tuhamassa.
Persut on se suomen paras puolue ja tuokin teksti linkkeineen on siis valatkunna huipulta todisteiden kera. On aika saada suomi hyväksi maaksi suomalaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu