Kävelin Vanaja festarin ohi

Lauantaina. Ja Mirella sielä niin somasti laulo. Mutta seuraavan päivän lehdestä luin, että oli joutunu keskeyttään.

Mitä mieltä te ootte kun usein semmosille somille sattuu kauheita asioita?

9

218

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tuollainen itsellä kun jotain hauskaa peliä tehdä

      kun ikkuna kiinni niin sisälämmöt
      sisä 19,2 ulko 198,5

    • Anonyymi

      Kuuluisuuden ja menestyksen hinta on se että saa kritiikkiä osakseen. On sillä objektiivisesti katsottuna varmaan helpompi elämä kuin mitä ihmisillä keskimäärin. Sehän olisi parempi olla vain irti somesta ja julkaista musiikkia. Jos välittää muiden mielipiteistä se johtaa stressiin ja keikkailu siihen päälle niin altistuu helpommin terveysongelmille. Katsojien pitäisi saada massejaan takaisin jos jokin esiintyminen perutaan. Tämä taitaa olla keissi vain jos hankkii itselleen lipputurvan.

    • Anonyymi

      Eihän hänelle nyt mitään erityisen kauheaa ole sattunut. Nuorilla ihmisillä on usein voittamattomuuden ja ikuisen jajsamisen illuusio, kunnes voimat loppuu. Toivottavasti tajuaa tai läheiset pistävät tajuamaan, että tahti on liian kova.

    • Jossakin oli puhetta flunssasta ja toisaalta oli herännyt huoli artistin jaksamisesta. Onhan ihminen sen verran kokonaisvaltainen kapistus että voihan tuo ylikuormitus oireilla vaikka flunssana.

      Ei tuollainen uupuminen ole mitenkään harvinaista nykyajan nuorille. Ei tarvi olla artisti vaan jos miettii että nuorena pitää jo suunnitella opiskelu ja työura. Pääsykokeissa pitää pärjätä jne. Minusta nuoret pistetään jo liian varhain tekemään näin "raskaita" ja kauaskantoisia päätöksiä.
      Siihen päälle työelämän kasvavat vaatimukset sekä edessä odottavat ruuhkavuoret niin onhan siinä jaksettavaa. Lisäksi kun some vielä tuo esille muidenkin elämän johon helposti itseään verrataan niin ei ihme että mailman onnellinen kansa kulkee pillerien voimalla.

      • Anonyymi

        Aikoinaan menin tehdaslääkärille uusimaan reseptiä katsoi mua ja ilman sanakaan kirjoitti 3 päivää sairaslomaa???

        >simiti<


      • Luulis että manageritkin pitäs herkkää ihmistä kuin kukkaa kämmenellä. Mutta ei taida niin mennä. Onko tässäkin vaan rynnätty kertomaan, että flunssaa vaan ja sitten vaan pian uudelle lavalle.

        Menin siitä tosiaan ohi, olihan ne suunnattu niin ettei liputtomille mitään kuulu, mutta kaupungin suuntaan kuului. Ja näin sen screenin mihin mirella oli suurennettu.


    • Anonyymi

      vainajan festari

      mutta arvaa satrtukon kun olkapäässä joku juttu niin.

      • Joo, munkin vanha tekstinkäsittely käänsi sen niin. Piti olla Viipurintie menee Vanajan yli. Niin tää käänsi Viinurintie menee Vainajan yli.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      42
      3047
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      45
      2867
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      50
      2495
    4. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      47
      2297
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      30
      2081
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1840
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1749
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      38
      1600
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      46
      1525
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1361
    Aihe