Kävelin Vanaja festarin ohi

Lauantaina. Ja Mirella sielä niin somasti laulo. Mutta seuraavan päivän lehdestä luin, että oli joutunu keskeyttään.

Mitä mieltä te ootte kun usein semmosille somille sattuu kauheita asioita?

8

194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tuollainen itsellä kun jotain hauskaa peliä tehdä

      kun ikkuna kiinni niin sisälämmöt
      sisä 19,2 ulko 198,5

    • Anonyymi

      Kuuluisuuden ja menestyksen hinta on se että saa kritiikkiä osakseen. On sillä objektiivisesti katsottuna varmaan helpompi elämä kuin mitä ihmisillä keskimäärin. Sehän olisi parempi olla vain irti somesta ja julkaista musiikkia. Jos välittää muiden mielipiteistä se johtaa stressiin ja keikkailu siihen päälle niin altistuu helpommin terveysongelmille. Katsojien pitäisi saada massejaan takaisin jos jokin esiintyminen perutaan. Tämä taitaa olla keissi vain jos hankkii itselleen lipputurvan.

    • Anonyymi

      Eihän hänelle nyt mitään erityisen kauheaa ole sattunut. Nuorilla ihmisillä on usein voittamattomuuden ja ikuisen jajsamisen illuusio, kunnes voimat loppuu. Toivottavasti tajuaa tai läheiset pistävät tajuamaan, että tahti on liian kova.

    • Jossakin oli puhetta flunssasta ja toisaalta oli herännyt huoli artistin jaksamisesta. Onhan ihminen sen verran kokonaisvaltainen kapistus että voihan tuo ylikuormitus oireilla vaikka flunssana.

      Ei tuollainen uupuminen ole mitenkään harvinaista nykyajan nuorille. Ei tarvi olla artisti vaan jos miettii että nuorena pitää jo suunnitella opiskelu ja työura. Pääsykokeissa pitää pärjätä jne. Minusta nuoret pistetään jo liian varhain tekemään näin "raskaita" ja kauaskantoisia päätöksiä.
      Siihen päälle työelämän kasvavat vaatimukset sekä edessä odottavat ruuhkavuoret niin onhan siinä jaksettavaa. Lisäksi kun some vielä tuo esille muidenkin elämän johon helposti itseään verrataan niin ei ihme että mailman onnellinen kansa kulkee pillerien voimalla.

      • Anonyymi

        Aikoinaan menin tehdaslääkärille uusimaan reseptiä katsoi mua ja ilman sanakaan kirjoitti 3 päivää sairaslomaa???

        >simiti<


      • Luulis että manageritkin pitäs herkkää ihmistä kuin kukkaa kämmenellä. Mutta ei taida niin mennä. Onko tässäkin vaan rynnätty kertomaan, että flunssaa vaan ja sitten vaan pian uudelle lavalle.

        Menin siitä tosiaan ohi, olihan ne suunnattu niin ettei liputtomille mitään kuulu, mutta kaupungin suuntaan kuului. Ja näin sen screenin mihin mirella oli suurennettu.


    • Anonyymi

      vainajan festari

      mutta arvaa satrtukon kun olkapäässä joku juttu niin.

      • Joo, munkin vanha tekstinkäsittely käänsi sen niin. Piti olla Viipurintie menee Vanajan yli. Niin tää käänsi Viinurintie menee Vainajan yli.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      81
      7185
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6543
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6343
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4142
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2522
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2429
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2218
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1532
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1250
    Aihe