🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳
https://www.iltalehti.fi/sahkoautot/a/3bee4442-f968-407b-a261-c68eabff1995
0–100 km/h: 1,72 sekuntia
0–200 km/h: 3,95 sekuntia
0–300 km/h: 7,89 sekuntia
0–400 km/h: 17,35 sekuntia
0–100–0 km/h: 3,32 sekuntia
0–400–0 km/h: 25,79 sekuntia
Huippunopeus: 431,45 km/h.
Ihan kivasti kulkee! 👍
Rimac Nevera R:ssä on 2107 hevosvoimaa. Ennätyksiä tulee!!!
24
274
Vastaukset
- Anonyymi
Vain aivottomat teinit intoilee noin paljon pelkästä kiihtyvyydestä. Yksi paskan hailee mitä tuollainen varmaan miljoona euroa maksava superauto kulkee. Normaalille autoilijalle auton kiihtyvyys on yksi turhimmista tiedoista.
- Anonyymi
Rimac Nevera onkin tarkoitettu sellaisille, jotka haluavat suorituskykyä.
- Anonyymi
Aivottomat polttoaasit ei tajua että autoja on erilaisiin tarkoituksiin.
- Anonyymi
Lada 2107 vaihtoautot
Yhteensä 3 kpl Lada 2107 vaihtoautoa mallista autoa myydään alla olevien ilmoitusten kautta hintaluokissa 2 100 € - 7 990 €.
- Anonyymi
Nollasta sataan on tärkein ominaisuus
- Anonyymi
Niin minäkin luulin teininä
- Anonyymi
Sitähän diesel-miehetkin hehkuttivat polttomoottoriaikalaudella, mutta kun nykyaikaiset moottorit vwivät kiihtyvyyden ihan uudellle tasolle, diselistien mielestä kiihtyvyys ei enää olekaan yhtään tärkeä asia.
- Anonyymi
Mikä tuossa uutisessa sai sinut noin liekkeihin, oletko ostamassa tuota autoa vai mikä?
- Anonyymi
Kivahan se on kiihdytellä, olkoon sitten pärisevällä mopolla kiihdytysajoissa tai testiradalla miljoonan euron superautolla. Siihen se ilo sitten jääkin. Jos sähköautot olisivat niin mahtavia kuin väitetään, niin kaikki olisivat sellaisen jo ostaneet. Valitettavasti sähköauto on tuhoon tuomittu jos akut ei rupea paranemaan merkittävästi NYT. Ja voikin olla, että monet kehitysideat jäävät laboratorioon prototyyppiasteelle. Akkuja on kehitetty yli 100 vuotta ja kaikki kortit alkaa olla käytetty. Luonnonlait tulevat vastaan.
- Anonyymi
Aivan järjetön suorituskyky!! 😱😱😱😱!!!!
Fossiilikaudella Top Gear testasi hyperviritettyä nelivetoista Nissan Skylinea. Siinä oli 1000 hevosvoimaa ja autoa kuvailtiin sanoin "kuin ajaisi räjähdyksellä." Kiihdytys kolmeensataan kesti 12 sekuntia, mikä on polttomoottoriautolle ihan mieletön tulos.
Mutta nykyautot kiihtyvät kolmeensataan paljon nopeammin. - Anonyymi
Kiihdytys 300 - 400 km/h alle 10 sekuntia.... Sähkömoottorien teho on jotain ihan järjetöntä!
- Anonyymi
200-300Kmh vielä potkii aika kivasti. Huh huh.
Ei taida olla ihan halpa peli?
- Anonyymi
Tua saa aika monta polttista syväkyykkyyn.
- Anonyymi
Mulla kastui puntti välittömästi kun luin avauksen ja vasta nyt pystyi palaamaan palstoille.
Amis-2016 - Anonyymi
Kiihdytys nollasta sataseen ja jarrutus takaisin nollaan kestää yhteensä 3,3 sekuntia.
- Anonyymi
Tehkääpä sama polttomoottorilla? 🤣🤣🤣🤣Ihan oikeasti!
Yli 2000-hevosvoimainen tehdasvalmisteinen polttomoottoriauto on käytännössä mahdottomuus. Siksi niitä ei ole näkynyt. - Anonyymi
Tahtoo!!!
- Anonyymi
OMG!!!
- Anonyymi
Yangwang U9 Extremessä on 3000 hevosvoimaa. Tietysti sähkömoottorit.
- Anonyymi
Jäätävä!
- Anonyymi
Mikä mahtaa olla todellinen kiihtyvyys jäisellä tiellä? Poikaset voisivat kysyä tätä asiaa vakka tekoälyltä, mikäli oma ymmärrys ei riitä.
- Anonyymi
Kaikkihan tietysti ajelee ja kiihdyttelee tuollaisilla autoilla aina jäisillä teillä…
Yleisesti ottaen sähköauto kiihtyy aina liukkaalla paremmin kuin polttis jos niissä on samanlaiset renkaat. Tuo johtuu 1000 kertaa nopeammasta sutimisenesto-järjestelmästä.
- Anonyymi
Lähtee rajusti!
- Anonyymi
Yangwang U9 Extreme kulkee melkein 500 km/h. Sähkömoottorien voima on käsittämätön!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.633776Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883159Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin812381Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701388- 921242
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401172Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä551005- 47972