Kenen käskystä suomen taloutta tuhotaan

Ostovoimaa alentamalla ja järjettömiä leikkauksia käyttämällä, jotka tuovat vain lisää työttömiä ja konkursseja tähän maahan?
Kuka tämän takana oikein on?
Täysin järjetöntä politiikkaa tällainen on.
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nyt pitäisi elvyttää, eikä leikata. Ei nykyinen politiikka mitään ostovoimaa lisää, vaan TUHOAA sitä.

Äänestä

Suomi on joutunut raha-globalistien ohjaukseen,
ja on alisteinen eu nato, yli-velka siirtomaa -- ulkoa täysin ohjattu. Ei itsenäinen !!
Rahat ja elintaso imetään ulos...
Väestö vaihdetaan.. Kansallis valtio tuhotaan !!
Se on se malli ja agenda.
Suomessa on vallassa osaamattomat maksetut lobbarit politikkoina
ja puolueissa ei ole osaamista..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ostovoimaa alentamalla ja järjettömiä leikkauksia käyttämällä, jotka tuovat vain lisää työttömiä ja konkursseja tähän maahan?
Kuka tämän takana oikein on?
Täysin järjetöntä politiikkaa tällainen on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu