Vaimo ei tee aloitetta seksiin kuin hiprakassa

Anonyymi-ap

Ongelma on parisuhteessa vaimon aloitteellisuus seksiin. Ei tee aloitetta selvinpäin mutta hiprakassa tekee. Ollaan asiasta keskusteltu ja mikään ei muutu. Vaimo sanonut että tuntee halua mutta ei "uskalla" tehdä aloitetta ja alkoholi vie estoja ja unohtaa samalla että lapsi on kotona. Seksi on hyvää kun vaimo hiprakassa ja selvinpäin enemmänkin omasta mielestä tuntuu suoritukselta. (Pidetään mies tyytyväisenä) Tämä on alkanut nakertamaan itsetuntoa koska olen alkanut pitämään itseäni epäviehättävänä. Pidän hygieniasta huolta ja olen komea naisen huomioon ottava mies, sekä sängyssä että ulkopuolella. Varustuksessakaan ei ole vikaa. Kertokaa näkemys mistä tämä johtuu? Tuntuu siltä että ei itseäkään enää kauan jaksa kiinnostaa.

5

525

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väärä ehkäisy, jonka seurauksena halut nollassa?

    • Anonyymi

      Kyllä se siitä ajan kanssa tokenee ja lakkaa tekemästä ehdotuksia hiprakassa.

    • Anonyymi

      Ei tuo ole ollenkaan harvinaista, itse asiassa luulen, että suht yleistä.

      Miksi ihmeessä pitää tehdä asiasta ongelma kun se ei sitä ole. Seksi on kivaa ja sitä on ilmeisesti riittävästi. Miksi analysoida kun ei ole mitään analysoitavaa.

      Siirrä nyt ajatukset asioihin, jotka teilla toimii eli myös tuo seksi. Jos vatvot ja teet kärpäsestä härkäsen saatat torpedoida koko seksielämämme. Ei olisi ensimmäinen kerta kun turhalla vääntämisellä ja kääntämisellä saadaan hyväkin asia huonoksi.

    • Anonyymi

      Jos ei himot hyrrää riittävästi kuin humalassa?

      Itse taas ei kiinnosta seksi humalassa lainkaan ja miestä kiinostaisi, mutta ei siitä mitään tule, koska alapää ei toimi niissä promillemäärissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe