Vaimo ei tee aloitetta seksiin kuin hiprakassa

Anonyymi-ap

Ongelma on parisuhteessa vaimon aloitteellisuus seksiin. Ei tee aloitetta selvinpäin mutta hiprakassa tekee. Ollaan asiasta keskusteltu ja mikään ei muutu. Vaimo sanonut että tuntee halua mutta ei "uskalla" tehdä aloitetta ja alkoholi vie estoja ja unohtaa samalla että lapsi on kotona. Seksi on hyvää kun vaimo hiprakassa ja selvinpäin enemmänkin omasta mielestä tuntuu suoritukselta. (Pidetään mies tyytyväisenä) Tämä on alkanut nakertamaan itsetuntoa koska olen alkanut pitämään itseäni epäviehättävänä. Pidän hygieniasta huolta ja olen komea naisen huomioon ottava mies, sekä sängyssä että ulkopuolella. Varustuksessakaan ei ole vikaa. Kertokaa näkemys mistä tämä johtuu? Tuntuu siltä että ei itseäkään enää kauan jaksa kiinnostaa.

4

386

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Väärä ehkäisy, jonka seurauksena halut nollassa?

    • Anonyymi

      Kyllä se siitä ajan kanssa tokenee ja lakkaa tekemästä ehdotuksia hiprakassa.

    • Anonyymi

      Ei tuo ole ollenkaan harvinaista, itse asiassa luulen, että suht yleistä.

      Miksi ihmeessä pitää tehdä asiasta ongelma kun se ei sitä ole. Seksi on kivaa ja sitä on ilmeisesti riittävästi. Miksi analysoida kun ei ole mitään analysoitavaa.

      Siirrä nyt ajatukset asioihin, jotka teilla toimii eli myös tuo seksi. Jos vatvot ja teet kärpäsestä härkäsen saatat torpedoida koko seksielämämme. Ei olisi ensimmäinen kerta kun turhalla vääntämisellä ja kääntämisellä saadaan hyväkin asia huonoksi.

    • Anonyymi

      Jos ei himot hyrrää riittävästi kuin humalassa?

      Itse taas ei kiinnosta seksi humalassa lainkaan ja miestä kiinostaisi, mutta ei siitä mitään tule, koska alapää ei toimi niissä promillemäärissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe