Olen treffaillut ukkomiestä useamman vuoden ja itse olen hetki sitten eronnut. En eronnut tämän uuden salasuhteen vuoksi vaan halusin eroa jo pitkään. Tästä salasuhteesta olevasta miehestä oli kuitenkin paljon apua minulle päästä erostani yli. Nyt meidän rakkaus on syventynyt tämän ukkomiehet kanssa entisestään ja suhdehan pysynyt pitkään salassa. Hän kuitenkin vetoaa siihen ettei voi vielä erota koska lapset ovat pieniä. Toinen yläasteella ja toinen ala-asteella. Voiko tämä olla ainoa syy? Osaako miehetkin ajatella näin?
Siksi kysyn, koska itse toimin aikoinaan täysin samalla tavalla, että vaikka eroa olimme pitkään suunnitelleet niin silti halusin odottaa sitä aikaa, että molemmat ovat peruskoulun käyneitä.
50% minusta sanoo, että luota mieheen. Mutta 50% sanoo taas, että jätä hänet.
Suhde ukkomieheen
Anonyymi-ap
3
174
Vastaukset
- Anonyymi
Eli siis päätit kostaa jollekin naiselle mitä lastesi isä teki sinulle
https://youtube.com/shorts/gXQZAv68mos?si=QbATUtKNBQuTA8Tj
Mu mikä kenetkin onnelliseksi tekee - Anonyymi
Eroissa on aina asioita, jotka pitää ottaa huomioon kokonaisvaltaisesti. Erota voi myös jo ennenkuin erotaan lopullisesti ja virallisesti. Ehkä mies voisi miettiä jotain sellaista ja olla silti lapsien kanssa läsnä. Mutta tietysti miehet ajattelee jälkikasvuaan!
- Anonyymi
Mikä pettämällä lähtee liikkeelle niin pettämiseen myös loppuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944151- 262268
- 2002126
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011942PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3911732- 1431329
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815