Tarjotkaa ruokaa naisille raitiovaunussa, bussissa, metrossa, tai junassa

Ei tietysti mitään purkkihernekeittoa, tai lenkkimakkaraa, vaan parempaa ruokaa. Kattaukseen kannattaa myös hieman panostaa, kukkia, lautasia, ehkä kynttiläkin. Ja se pieni pöytä mistä syödään mahtuu kassiin ruuan kanssa.

Tästä voi ottaa mallia, viereen vain istumaan ja pöytä esille:
https://m.youtube.com/watch?v=BWuMT6dC1wg

27

365

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeasti hauskaa tehdessä.

    • Anonyymi

      Syttyisi toinen aurinko varmaan tänne jos... mitä veikkaat onkohan kuu möllöttänyt vasta 200 vuotta oikeasti.

      "Niinkuin aina ennenkin" on paras valhe.

    • Anonyymi

      Jollain kuulemma unohtui makaronit kattilalle. Käyhän tarkistamassa.

    • Tässä vielä lisää esimerkkejä, Suomessa kun eivät pöydät mahdu raitiovaunuihin tai busseihin niin hyvin, niin tätä tarjoilua voi harrastaa vaikka kaupungeissa, puistoissa, tai vaikka pysäkeillä, missä ihmiset istuvat ja odottavat jotain.

      https://m.youtube.com/shorts/_IWD7L2wP3U

    • Anonyymi

      Noiden videoiden autenttisuus mietityttää eli nehän voivat olla etukäteen sovittuja ja lavastettuja tilanteita. Oikeasti kokeilemalla se selviää. Maailma on muovia. Tähän peilaten, niinhän sitä luulisi että ulkonäkö ratkaisee mutta ei se ratkaise. Käyttäytyminen ratkaisee vielä sitäkin enemmän. Ihminen on niin kompleksinen olento että pariutumisrituaalit ovat kaikkea muuta kuin yksinkertaisia. Somen, etäyhteyksien ja ainaisen maailmankaaoksen meressä ihmisten sosiaaliset skillsit ovat alkaneet taantumaan kohti esi-isiemme, apinoiden, tasoa 🙈.

      Senhän pitäisi helpottaa pariutumista ja "korkkailua" koska taantumisen pitäisi yksinkertaistaa pariutumista. Etäyhteydet toimivat kuitenkin missing linkkinä pariutujien välillä joten eipä ihme että poliitikot itkevät sitä kuinka ihmiset eivät lisäänny. Poliitikkojen motiivina on yksinkertaisesti RAHA. On mullakin aivot joilla ajatella 🧠, vaikka ulosantini onkin usein itse naurettavuus 😁. -💊-.

      • Niin, onhan se mahdollista että nuo tilanteet olisivat olleet lavastettuja, mutta aika yllättyneiltä naiset vaikuttavat olevan kuitenkin. Ei tullut ainakaan itselleni mieleen että nämä olisivat lavastettuja kohtauksia. Videon kuvauksessa sanotaan että ovat "random strangers".


      • Anonyymi
        m36-intj kirjoitti:

        Niin, onhan se mahdollista että nuo tilanteet olisivat olleet lavastettuja, mutta aika yllättyneiltä naiset vaikuttavat olevan kuitenkin. Ei tullut ainakaan itselleni mieleen että nämä olisivat lavastettuja kohtauksia. Videon kuvauksessa sanotaan että ovat "random strangers".

        Itse asiassa muistuikin juuri sopivasti mieleeni että mulla on yksi kujeileva suunnitelma mikä olisi naurettava toteutus ja parhaimmillaan myös toimiva. Tapahtumapaikkana olisi baari jossa molempien osapuolten tulisi olla kännissä. Leijonan luola-tasoista kamaa joten en voi siksi kertoa detaljeja. Ehkä sen jälkeen kun olen toteuttanut kyseisen tempaukseni, voin avautua siitä. Vain mielikuvitus on rajana. -💊-.


    • Anonyymi

      Ei pitäis uskoa kaikkea todeksi, mitä yuotubesta näkee.

    • En tiedä onko sovittuja vai ei mutta noita on tullut aiemminkin tubessa vastaan ja aina tulee hyvälle mielelle. Sitä vaan ihmettelen ettei kukaan ei ole jäänyt kesken matkaa pois ollakseen jo päämäärässään.

      Jotakin tuollaista tämä yhteiskunta kuitenkin kaipaisi.

    • Anonyymi

      Älkää tarjotko naisille ruokaa eikä juomaa julkisissa välineissä.

      - Sheena

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta yhtään, lopettakaa tuo jatkuva ruuan tuputus. Vai ettei enää ratikassakaan saisi rauhaa ruokatuputuksista.

    • Anonyymi

      https://www.youtube.com/shorts/dXBb5BHugVQ

      Mites tuollainen naisen lähestyminen, tarvii tietty aika paljon rohkeutta ja miehenkin täytyy olla komea, mut kukat kai hurmaa naiset ??
      Tiedä sit onko videot lavastettu....???

    • Anonyymi

      Olisihan se jändeä, jos mies vaikka tulisi iloisten nakkien kanssa ratikkaan ja povarista taikoisi Turun mietoa sinappia.
      Siinä mussutettaisiin Hesaa ees ja taas.
      Vilma

      • Anonyymi

        Mää olen tarjonnu Mansen ratikoissa naisille herkkutattia kaikilla mausteilla tai ilman, mutta ei ole oikein nääs kelvannut kenellekään!
        T. Arska Mansesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mää olen tarjonnu Mansen ratikoissa naisille herkkutattia kaikilla mausteilla tai ilman, mutta ei ole oikein nääs kelvannut kenellekään!
        T. Arska Mansesta.

        En ihmettele yhtään. Järkinaisia liikenteessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ihmettele yhtään. Järkinaisia liikenteessä.

        Ois sekin tyrmistyttävää, jos mies lähestyisi Kyrön kyrsän kanssa rapistellen siinä sitten.
        Ihan tyrmistyttävää.
        Vilma


      • Anonyymi

        Ei kelpaa jos on Turun sinappia. Pitää olla Auran sinappia.


      • Jaa-a, en minä ainakaan innostuisi tuollaisesta. Nyt kesällä ainakin kannattaa jättää ratikat ja bussit rauhaan ja keskittyä tarjoiluun ulkona. Talvella voisi tarjota vaikka lihapiirakan ja kaakaota termospullosta (mutta ei kahvia ainakaan minulle).


    • Anonyymi

      jos on hellettä niin voi mennä nukkumaan paelkästään pikkuhousutus tyyliinkin

    • Anonyymi

      Helteellä pystyn nukkuun, kun tuuletus ikkuna on raollaan, pyjama päällä ja peitto, mut nilkat ja jalkaterät on peiton ulkopuolella, ei ole liian kuuma, vaan tuntuu jalkaterissä vilpoisalta.

      • Anonyymi

        Minä nukun alasti kun on liian lämmin. Vaimokaan ei pane pahakseen.


    • Anonyymi

      Busseissa ei saa syödä, eikä muissakaan liikennevälineissä suotavaa.

      • Joo ei saa, ei Matinkylän bussissakaan. Siis ennen metroa. Muistatte 132. Ja se oli pitkä matka, meni tunteja, kun metro menee viidessä minuutissa.


      • Anonyymi

        Ei tuossa syömisestä mitään sanottu.


    • Anonyymi

      Kynttilä maistuu pahalta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      178
      7095
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      232
      4044
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      67
      3351
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      79
      2848
    5. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      13
      2201
    6. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      4
      2075
    7. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      3
      1872
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      35
      1541
    9. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      44
      1442
    10. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      47
      1381
    Aihe