Tarjotkaa ruokaa naisille raitiovaunussa, bussissa, metrossa, tai junassa

Ei tietysti mitään purkkihernekeittoa, tai lenkkimakkaraa, vaan parempaa ruokaa. Kattaukseen kannattaa myös hieman panostaa, kukkia, lautasia, ehkä kynttiläkin. Ja se pieni pöytä mistä syödään mahtuu kassiin ruuan kanssa.

Tästä voi ottaa mallia, viereen vain istumaan ja pöytä esille:
https://m.youtube.com/watch?v=BWuMT6dC1wg

27

388

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeasti hauskaa tehdessä.

    • Anonyymi

      Syttyisi toinen aurinko varmaan tänne jos... mitä veikkaat onkohan kuu möllöttänyt vasta 200 vuotta oikeasti.

      "Niinkuin aina ennenkin" on paras valhe.

    • Anonyymi

      Jollain kuulemma unohtui makaronit kattilalle. Käyhän tarkistamassa.

    • Tässä vielä lisää esimerkkejä, Suomessa kun eivät pöydät mahdu raitiovaunuihin tai busseihin niin hyvin, niin tätä tarjoilua voi harrastaa vaikka kaupungeissa, puistoissa, tai vaikka pysäkeillä, missä ihmiset istuvat ja odottavat jotain.

      https://m.youtube.com/shorts/_IWD7L2wP3U

    • Anonyymi

      Noiden videoiden autenttisuus mietityttää eli nehän voivat olla etukäteen sovittuja ja lavastettuja tilanteita. Oikeasti kokeilemalla se selviää. Maailma on muovia. Tähän peilaten, niinhän sitä luulisi että ulkonäkö ratkaisee mutta ei se ratkaise. Käyttäytyminen ratkaisee vielä sitäkin enemmän. Ihminen on niin kompleksinen olento että pariutumisrituaalit ovat kaikkea muuta kuin yksinkertaisia. Somen, etäyhteyksien ja ainaisen maailmankaaoksen meressä ihmisten sosiaaliset skillsit ovat alkaneet taantumaan kohti esi-isiemme, apinoiden, tasoa 🙈.

      Senhän pitäisi helpottaa pariutumista ja "korkkailua" koska taantumisen pitäisi yksinkertaistaa pariutumista. Etäyhteydet toimivat kuitenkin missing linkkinä pariutujien välillä joten eipä ihme että poliitikot itkevät sitä kuinka ihmiset eivät lisäänny. Poliitikkojen motiivina on yksinkertaisesti RAHA. On mullakin aivot joilla ajatella 🧠, vaikka ulosantini onkin usein itse naurettavuus 😁. -💊-.

      • Niin, onhan se mahdollista että nuo tilanteet olisivat olleet lavastettuja, mutta aika yllättyneiltä naiset vaikuttavat olevan kuitenkin. Ei tullut ainakaan itselleni mieleen että nämä olisivat lavastettuja kohtauksia. Videon kuvauksessa sanotaan että ovat "random strangers".


      • Anonyymi
        m36-intj kirjoitti:

        Niin, onhan se mahdollista että nuo tilanteet olisivat olleet lavastettuja, mutta aika yllättyneiltä naiset vaikuttavat olevan kuitenkin. Ei tullut ainakaan itselleni mieleen että nämä olisivat lavastettuja kohtauksia. Videon kuvauksessa sanotaan että ovat "random strangers".

        Itse asiassa muistuikin juuri sopivasti mieleeni että mulla on yksi kujeileva suunnitelma mikä olisi naurettava toteutus ja parhaimmillaan myös toimiva. Tapahtumapaikkana olisi baari jossa molempien osapuolten tulisi olla kännissä. Leijonan luola-tasoista kamaa joten en voi siksi kertoa detaljeja. Ehkä sen jälkeen kun olen toteuttanut kyseisen tempaukseni, voin avautua siitä. Vain mielikuvitus on rajana. -💊-.


    • Anonyymi

      Ei pitäis uskoa kaikkea todeksi, mitä yuotubesta näkee.

    • En tiedä onko sovittuja vai ei mutta noita on tullut aiemminkin tubessa vastaan ja aina tulee hyvälle mielelle. Sitä vaan ihmettelen ettei kukaan ei ole jäänyt kesken matkaa pois ollakseen jo päämäärässään.

      Jotakin tuollaista tämä yhteiskunta kuitenkin kaipaisi.

    • Anonyymi

      Älkää tarjotko naisille ruokaa eikä juomaa julkisissa välineissä.

      - Sheena

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta yhtään, lopettakaa tuo jatkuva ruuan tuputus. Vai ettei enää ratikassakaan saisi rauhaa ruokatuputuksista.

    • Anonyymi

      https://www.youtube.com/shorts/dXBb5BHugVQ

      Mites tuollainen naisen lähestyminen, tarvii tietty aika paljon rohkeutta ja miehenkin täytyy olla komea, mut kukat kai hurmaa naiset ??
      Tiedä sit onko videot lavastettu....???

    • Anonyymi

      Olisihan se jändeä, jos mies vaikka tulisi iloisten nakkien kanssa ratikkaan ja povarista taikoisi Turun mietoa sinappia.
      Siinä mussutettaisiin Hesaa ees ja taas.
      Vilma

      • Anonyymi

        Mää olen tarjonnu Mansen ratikoissa naisille herkkutattia kaikilla mausteilla tai ilman, mutta ei ole oikein nääs kelvannut kenellekään!
        T. Arska Mansesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mää olen tarjonnu Mansen ratikoissa naisille herkkutattia kaikilla mausteilla tai ilman, mutta ei ole oikein nääs kelvannut kenellekään!
        T. Arska Mansesta.

        En ihmettele yhtään. Järkinaisia liikenteessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ihmettele yhtään. Järkinaisia liikenteessä.

        Ois sekin tyrmistyttävää, jos mies lähestyisi Kyrön kyrsän kanssa rapistellen siinä sitten.
        Ihan tyrmistyttävää.
        Vilma


      • Anonyymi

        Ei kelpaa jos on Turun sinappia. Pitää olla Auran sinappia.


      • Jaa-a, en minä ainakaan innostuisi tuollaisesta. Nyt kesällä ainakin kannattaa jättää ratikat ja bussit rauhaan ja keskittyä tarjoiluun ulkona. Talvella voisi tarjota vaikka lihapiirakan ja kaakaota termospullosta (mutta ei kahvia ainakaan minulle).


    • Anonyymi

      jos on hellettä niin voi mennä nukkumaan paelkästään pikkuhousutus tyyliinkin

    • Anonyymi

      Helteellä pystyn nukkuun, kun tuuletus ikkuna on raollaan, pyjama päällä ja peitto, mut nilkat ja jalkaterät on peiton ulkopuolella, ei ole liian kuuma, vaan tuntuu jalkaterissä vilpoisalta.

      • Anonyymi

        Minä nukun alasti kun on liian lämmin. Vaimokaan ei pane pahakseen.


    • Anonyymi

      Busseissa ei saa syödä, eikä muissakaan liikennevälineissä suotavaa.

      • Joo ei saa, ei Matinkylän bussissakaan. Siis ennen metroa. Muistatte 132. Ja se oli pitkä matka, meni tunteja, kun metro menee viidessä minuutissa.


      • Anonyymi

        Ei tuossa syömisestä mitään sanottu.


    • Anonyymi

      Kynttilä maistuu pahalta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1982
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      180
      1939
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      392
      1822
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      945
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      694
    Aihe