Sen sijaan, että maahanmuuttajia autettaisiin kotoutumaan, kiljurasistit haukkuvat heitä netissä ja joskus ihan henkilökohtaisestikin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d38df226-bf5e-49f0-b01e-e855e0c928df
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d38df226-bf5e-49f0-b01e-e855e0c928df
Vastaukset 25
Vanhimmat
Vai pitäizikö se tyhmemmänkin katsoa lastensa perään.
Mistä hiekka-aavikolta kotoisin oleva tulee ajatelleeksi, mitä vaaroja veteen liittyy?
Siksi juuri pitäisi kotouttaa.
Ei joka helvitin asiaa pidä opettaa kädestä pitäen. Kyllä niillä pitää olla myös ihan omaa vastuuta, opetella ja oppia.
Kotoutuminen vaatii myös oman halun.
Burkassa on paha uida.
Kyllä niitä on autettu kototumaan. Mutta kun eivät ne halua kotoutua. Mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?!
On tärkeää rikastuttaa suomalaista kulttuuria.
Sanoo vihetvassut.
Normaali ihminen ei tarvitse mitään ihmeempää kotoutusta. Riittää kun ottaa selville maan tavat, lait ja käytännöt.
Aloittajalle vaan tiedoksi, ettei nuo maahanmuuttajat edes halua kotoutua ja sopeutua Suomeen. Maassa maan tavalla tai maasta pois.
Vesi on ilmeisen rasistinen elementti, joten punikit vaatinevat seuraavaksi, että uimahallit on kiellettävä ja vesistöt kuivattava. Hanasta saa tulla max 1 litra vettä tunnissa. Pullovettä voi ostaa vain 1/2 desiä per asiakas per päivä. Tätä vaatii sosiaalinen oikeudenmukaisuus.
jos ei olis näitä niin ei olis rasismiakaan. näin oli ennen. rauha maassa. nuoremmat ei voi mitenkään tajuta
Niin se on kamalaa. Syyttävät kaikesta. Syyttävät myös tahoja jotka auttavsmat sopeutumaan. Syyttävät työssä olevia ,sekin on persuista väärin. Jos joka kuudes teini ei osaa uida niin suurin osa on suomi nuoria. KAKKIA ON OPETETTAVA uimaan ja Suomen lakeihin. Haukkumalla ei he opi.ei persukaan täysin vierasta kieltä oppisi yksin.
"Haukkumalla ei he opi"
Ovatko he oppineet hyysäämällä tai miksei heillä ole mitään omaa vastuuta?
"Jos joka kuudes teini ei osaa uida niin suurin osa on suomi nuoria."
Taasko ihan tahallaan unohdetaan miten se on prosenteissa?
Hukkumiset
Tulipalot
Skuutti turmat
Kaikki nuo on rasismia.
Se että 4 mustaa miestä potkii valkoisen hengiltä, on vihavasurin viagraa.
Jos valkoinen rasisti on mennyt haastamaan riitaa mustien miesten kanssa, niin hyvä että antoivat opetuksen. Vahinko, että kuoli.
Rannalla olevat monet varoituskyltit ja turvallista aluetta rajaavat poijut eivät auta, jos kotoutumiskyvyttömillä on nimenomaan halu olla niitä noudattamatta.
Tärkeintä tässä kohtaa on ilmoittaa kelaan että tukien maksun voi lopettaa.
Nyt järki käteen rasismista ja hukkumisesta.
KALAJOELLA hukkuneet kolme teini poikaa olivat somalitaustaisia....eli maahanmuuttaja taustaisia ja asuvat Kokkolassa vastaanotto keskuksessa .
Nyt kun poliisi viranomaiset tavoittelevat vanhempia niin heidät löytää Afrikasta, mm.Somaliasta.
MIKSI, MITEN VOIVAT TUON IKÄISET LAPSET OLLA ERILLÄÄN JA MAAHANMUUTTAJINA SUOMESSA.
Ei voi tulla muuta mieleen kuin hyvinvointia haetaan, ei politiikalla tai muu syy voi olla.
KYLLÄ SUOMI OTTAA VASTAAN JA KOULUTTAA JA MAKSAA !
Kyllä. Rasisti painoi päätä veden alle.
Saas nähdä joutuuko pakolaiskeskuksesta kukaan syytteeseen, kun on laiminlyönyt valvontavelvollisuuden.
Maahanmuuttajajärjestöltä tuli jo kritiikkiä suomalaisia kohtaan.
Kiljurasisti? En löytänyt sanakirjasta tuota.
Emme juo kiljua koskaan .
Hyvä sattumus että paljastui ANKKURILAPSI Toiminta ! Se on asian toinen hyvä puoli .
Eipäs kun ilmastonmuutos...
Kunnon merisuolat altaaseen, ja kas ankkurilapsikin kelluu. Toinen vaihtoehto on risteily kuolleelle merelle!
Imaami: Kalajoen pojat olivat tulleet Suomeen ilman vanhempiaan
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011394703.html
Näin toimii Suomessa ns.pakolaispolitiikka ja maahanmuutto eli siten just miten vihersosialistit haluavat ja vaativat .