Rauhaa!
Eeva asusteli Egyptin suunnassa ja vaikutti Egyptiläisten viisauteen joka puolestaan vaikutti Raamatun viisauteen. Raamattu on naisen siemen. Se käy ilmi todellisuuden vastaisessa Raamatun maailmankuvassa. Paha rangaistaan ja hyvä palkitaan on todellisuuden vastainen opetus.
Mies ei milloinkaan kirjoittaisi niin todellisuuden vastaista sanomaa. Raamattu on naisten vaikutuksesta syntynyt teos. Sen miesihanne vastaa naisen käsitystä hyvästä miehestä. Esim. Daavid. Miehen käsitys on toinen.
Jumala lupasi Aadamille Naisen siemenen avuksi. Se oli Jeesus Kristus mutta myös Raamattu.
Rauhaa!
Onko Raamattu luvattu naisen siemen?
17
150
Vastaukset
- Anonyymi
Nainen oli Jumalan kaltaisuus eli sielukkuus. Raamattu vetoaa mieheen ja rauhoittaa tämän levotonta sielua kun mies joutuu paljon viettämään aikaa karskien miesten seurassa ja he alkavat tympiä häntä. Sillä Raamattu on kauttaaltaan naisellinen teos.
Sen totuudet ja tietoaines on vinksin vonksin mutta sen sielukas vetovoima tehoaa mieheen ja rauhoittaa hänen sielunsa. - Anonyymi
Naisen siemen tarkoittaa naisen eli Eevan munasolua, josta ihmisen suku on jatkunut Jeesukseen asti ja kaikkiin ihmisiin.
- Anonyymi
Eikö se Jeesus ymmärtänyt mitään naisten päälle, kun ei sillä ollut yhtään jälkeläistä?
Sillähän olisi luullut olevan hyvät geenit jatkaa sukua? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se Jeesus ymmärtänyt mitään naisten päälle, kun ei sillä ollut yhtään jälkeläistä?
Sillähän olisi luullut olevan hyvät geenit jatkaa sukua?Jeesuksen oli tarkoitus kuolla ihmiste syntien puolesta noin 30 vuotiaana. Lapset olisivat jääneet isättömiksi, jos hänellä olisi niitä ollut. Se ei ole hyvä asia ollenkaan.
- Anonyymi
Raamattu pitkä ajan kuluessa ihmisten kirjoittama kirjakokoelma. Kirjoittajia lienee yli sata eri ihmistä. Uutta Testamenttia on ollut kirjoittamassa paljon enemmän ihmisiä kun annetaan ymmärtää. Kirjoituksia on vaan laitettu kuuluisin ihmisten nimissä tehdyiksi sen ajan käytännön mukaisesti.
- Anonyymi
Vanha Testametin kirjoitukset ovat säilyneet parhaiten alkuperäisinä, koska niitä aina kopioitu, eikä lisäillty eikä mulkattu uuteen uskoon.
- Anonyymi
Melkoista höttöä!
Kysykääpä vaikka välillä lääkäriltä miten asiat ovat. - Anonyymi
Nykyihmisen perimä on vain noin 6000 v. vanha ja se tuhoutuu kokonaan lähiaikoina.
Mitokondriot eivät riitä enää solujen jakaantumiseen.- Anonyymi
Höpö, höpö. Sinun ja Simpanssin geeneistä yli 90% on samoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö, höpö. Sinun ja Simpanssin geeneistä yli 90% on samoja.
Geenien rakenne voi olla samanlainen, mutta informaatio erilainen ihmisellä ja eläimillä.
Tosi voi olla poikkeuksia, kuten ne jotka ovat saaneet vahingossa niitä simpanssin geenejä ja puhuvat sekavia molotuksia.
- Anonyymi
Kaikki aikaisemmat ihmisen eri muodot kun Neanderdalilainen ihmiset ovat kuollut samalla tavalla sukupuuttoon, kun solut eivät enää voi jakaantua jatkamaan elämään määrätyn ajan jälkeen.
- Anonyymi
Ensimmäisen naisen eli Adamin ensimmäisessä munasolussa on kaikki ihmiskunnan perintötekijät, jotka sitten ajastaan menettää merkityksen ja ihmissuku kuolee sukupuuttoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensimmäisen naisen eli Adamin ensimmäisessä munasolussa on kaikki ihmiskunnan perintötekijät, jotka sitten ajastaan menettää merkityksen ja ihmissuku kuolee sukupuuttoon.
po. Eevan munasolussa on 99,9 % kaikista ihmisten perintötekijöistä.
Aadamin lisä siihen oli vain 0.9 %.
- Anonyymi
Perisynnin vuoksi ihmiset kuolee ja koko luomakunta kuolee ajastaan kaikki. Sitten kaikki on luotava uudestaan.
- Anonyymi
Matt. 5:18
Totisesti: laista ei häviä yksikään kirjain, ei pieninkään piirto, ennen kuin taivas ja maa katoavat, ennen kuin kaikki on tapahtunut.
- Anonyymi
Geenitutkijat myöntää, että Eevan munasolusta on syntynyt noin 300 sukupolvea, mutta ei enempää. Ateistinen tieteen käsitys pakottaa monia salailemaan sellaisia totuuksia, mikä kaikki geenitutkijat tykönään tietävät factaksi.
- Anonyymi
Monia hämää sukupuuttoon kuolleitten ihmisten paljon vanhemmat luulöydöt.
Ne eivät ole samoja ihmisiä, vaan täysin eri lajia, kun ne ihmiset, jotka polveutuvat Eevasta ja Aadamista, jotka elivat paratiisissa 6000 v. sitten. Kaikki maan päällä elävät ihmiset ovat Aadamin ja Eevan perillisiä. Geenitekniikka todistaa sen todeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827453Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044744Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734708HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen764168Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333649Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623102Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682796Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401980- 471715