Berliinissä veitseen tarttuvat usein ulkomaalaiset.

694
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ennen ne olivat härmän häijyt ja mustalaiset.

Äänestä
  • Nykyisin kulttuurin rikastajat.

    Äänestä

Saksassa vieläkin vanha natsien aikainen meininki ,ulkomaalaiset ei edelleenkään tykkää siitä menosta,siksi veitset heiluu hyvin herkästi...

Äänestä
  • Saksa on yhdistynyt muutenkin vasta 80-luvun lopussa. Siellä on eletty murroskautta omatkin tappelee ja nyt mamut karkkina päällä.

    Äänestä

Missä matu, siellä ongelma.

1Äänestä

Se joka veitseen tarttuu punavihreiden hellyydenosoituksiin hukkuu.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/berliinissa-veitseen-tartuttavat-usein-ulkomaalaiset-kaupunki-julisti-polttopistealueet-veitsikieltoalueiksi/
Samaahan tuo näyttää olevan meininki Suomessakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu