Uudessa ev.lut. Kotimaa-lehdessä piispa Raimo valittelee sitä, että meillä Suomessa on katolisia pappisvihkimisiä vain aniharvoin.
Tosiasiassa omien tietojemme mukaan sama piispa Raimo on lähettänyt kotiin KAIKKI suomalaiset papiksi opiskelleet. Joku meistä oli opiskellut jo monta vuotta.
Tulevaisuudessa papit ovat kotoisin Vietnamin ja Sudanin kaltaisista maista. Nämä henkilöt eivät ole kuulemma juurikaan asuneet Suomessa lapsina tai nuorina. Osaavatko he edes suomea? Mitä he voivat tietää maamme kulttuurista? Tavoista? Kristillisyydestä?
Pappisvihkimisistå valittaminen on Opus Dein ikiomalta piispalta pelkkää tekopyhyyttä.
Piispa Raimo tekopyhänä Kotimaa-lehdessä
2
478
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tosiaankaan hyvältä näytä!
- Anonyymi
Tässäpä päinvänselvä todiste piispa ”Raimo” tekopyhyydestä ja valheellisuudesta. Katsokaapa tämä:
https://viittomakielinenkirjasto.fi/video/muistojen-malminharju/
Tämä on se sama kurssikeskus, jonka Opus Dei osti lähes miljoonalla eurolla itselleen ja VAIN itselleen talousvaikeuksiin joutuneelta Kuurojen liitolta 13 vuotta sitten. Jotenkin käy sääliksi usein köyhiä ja yhteiskunnassa yhä tänään marginalisoituja kuuroja. He joutuivat luopumaan rahaongelmien takia kesäpaikastaan. Tilalle muuttivat Opus Dein upporikkaat ulkomaalaiset.
Jos Opus Dei olisi kristillinen järjestö, se luovuttaisi tai edes vuokraisi Malminharjua kuuroille kuukaudeksi tai kahdeksi vuodessa. Mutta Opus Dei EI ole kristillinen järjestö vaan vaarallinen lahko. ”Raimon” tomiessa yleisvikaarina hiippakunnan yhteinen Stella Maris jyrättiin maan tasalle, mutta Opus Deille kyllä hankittiin tuo hulppea virkityskeskus.
On häpeäksi maallemme ja kirkollemme, että tuon häikäilemättömän lahkon edustaja toimii täällä piispana. Häpeän tätä myös kuurojen puolesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2203682Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen163657Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä942639Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman182236Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling622209Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue541769"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita161647- 901611
- 861255