Esimies kiusaa

Nuori mies aloitti uutena esimiehenä, heti yhden vanhan työntekijän työt jaettiin toisille, etenkin sille suosikki työntekijälle.
3362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suosikki on nuori nätti tyttö, joka ei osaa hommiaan.

Äänestä
  • Tämä on hyvin tavallista Suomessa. Halutaan nuori, kapeauumainen, isotissinen, pitkähiuksinen tipu töihin.

    Äänestä

ja päätit tulla itkeen tänne että saat vastauksen? sulla taitaa olla päässäs vikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nuori mies aloitti uutena esimiehenä, heti yhden vanhan työntekijän työt jaettiin toisille, etenkin sille suosikki työntekijälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu