TV KUVA ei toimi

TV kuva ei oikein toimi sivummalla.
Autossa ns. lättyantenni , Antennissa palaa valo , mutta kuva ei näy.
Olisiko antennin vahvistimessa syy?
Olisiko kenelläkään antaa neuvoa??

Älä palstavahti vaivaudu neuvomaan.
33576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Viritä ne telkkarin kanavat uudelleen.

Äänestä

Niitä on viritétty useasti.

Äänestä

Onko hd-kelpoinen telkkari? Vanhoista loppuivat lähetykset.

Äänestä

Kyllä on HD telkkarit.Välillä näkyy hyvin, mutta sivumma ei näy

Äänestä

Olisiko hyvää antenninvahvistimen suosituksia.?
Jos vanhassa vahvistimessa olisi se syynä ettei kuva näy joka paikassa.

Äänestä
  • "Lättyantenneissa" on vahvistin itsessään. Triaxin Ufo on paras antenni mitä tiedän. Kopioista ei kokemusta.

    Äänestä

  • Miksi ette katso TV ohjelmia mm YLE areenasta, MTV Katsomosta..näin me tehdään ei ole edes telkkaria autossa vaan iso tabletti.

    Äänestä

Kannattaa tarkistaa kaikki kaapeleiden liitokset. Voivat olla hapettuneita ja silloin signaali ei oikein kulje.

Äänestä
  • Niin ja auton pitää olla oikein päin eli renkaat maassa, jos katto on maassa niin TV kuva ei näy.

    Äänestä

Onko bensa loppu?

Äänestä

Ei näy TV kanavat jos rumatikin pahviputkissa ruttuja tai reikiä.

Äänestä

Kuopion Starkilla on pahviputki kallista.

Äänestä
  • Kävin päivällä Kuopion motonetissä, ei ollut pahviputkia mutta oli portapotan kemiallista ainetta ostin sitten sitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kävin päivällä Kuopion motonetissä, ei ollut pahviputkia mutta oli portapotan kemiallista ainetta ostin sitten sitä.

    Muistitko ostaa pakoputken kannatinkumeja?

    Äänestä

Korjaamolla neuvoivat tarkistamaan ja uusimaan sulakkeet kun kysyin ,josko olisivat hapettuneet

Äänestä

5709 km akku sökähti,uusi akku kun laitoin niin ei startannut ei mitään, eivät tienneet sitä REIJON DIESELISSÄ! Tilasin toisesta liikkeestä 2 sulaketta

Äänestä

Niin ja käväisin vielä kysymässä sieltä samaiselta korjaamolta sitä sulaketta, kun siinä on varaosapuoti samassa. Tiskin takana oli myös se sama huoltomies, joka ei muistanut missä sulakkeen paikka on, tunnisti kyllä heti mistä osasta oli kysymys. Vaikutti ukko jotenkin jurolta, murahti ei ole hyllyssä, mutta tilaamalla saadaan huomiseksi. Tilasin 2.kpl., mutta eri firmasta, en uskaltanut REIJON DIESELILTÄ tilata, kun pelotti niin vietävästi että jos ne eivä muista!

Äänestä

Jos tv ei näy niin kannattaa vaihtaa uudet patterit

Äänestä
  • Täytyykö zyckloninesteet laskea pois pattereita vaihdettaessa ???

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Täytyykö zyckloninesteet laskea pois pattereita vaihdettaessa ???

    Minun ei tarvitse laskea, minulla on pahviputket.
    Palstavahti Kuopiota

    Äänestä

Meillä on pahvinen banaanilaatikko josta pohja leikattu pois, vaimo laatikon takana nakuilee ja minä katon pahvitelkkarista pornoo

Äänestä
  • Teillä ollaan siis tumppulinjalla ja banaaneja kuluu.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Teillä ollaan siis tumppulinjalla ja banaaneja kuluu.

    Välillä pahvilaatikon takana keimailee nakuna naapurin vaunun rouva.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Välillä pahvilaatikon takana keimailee nakuna naapurin vaunun rouva.

    Missä niin isoja banaanilaatikoita on???

    Äänestä

Vaatii järkee parkata luonnonhelmaa töllää töllöö?

Äänestä
  • Eikö olekin..kokeile sinäkin joskus. Tosi halpaa hupia.

    Äänestä

  • Voisit lähteä joskus vieraaksi jos home ei sinua haittaa.
    Auto vaan parkkeerataan johonkin puskaan ja avataan ensimmäiset 8 prosentin oluttölkit ja avataan myös telkkari. Siitä se lähtee luontoelämys.

    Äänestä

  • Sadepäivinä ja iltaisin telkkua(kin) tulee katseltua.

    Äänestä

Ostin Verkkokaupasta Triax 170 antennin ja Triax IFP 224 , toivottavasti kuva näkyy telkkareissamme jopa jossain montussakin.

Verkkokaupassa nämä laitteet olivat huomattavasti edullisemmat kuin esim. Jyväscaravaanissa.

Äänestä
  • Ehkä tiesitkin, mutta useissa 12 v telkuissa on virran syöttö antennille vakiona, eikä erillistä virtalähdettä tarvita.

    Äänestä

Mutta nyt sitä tarvittiin

Äänestä
  • No toimiiko nyt?

    Äänestä

ei olla vielä testattu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

TV kuva ei oikein toimi sivummalla.
Autossa ns. lättyantenni , Antennissa palaa valo , mutta kuva ei näy.
Olisiko antennin vahvistimessa syy?
Olisiko kenelläkään antaa neuvoa??

Älä palstavahti vaivaudu neuvomaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu