ELI kysyisin onko palstalla omakohtaista kokemusta . Että tämä liian lämmin sää jopa lisää murtuma seudun särkyä . Eli en tahdo suihkuun päästä . KIPU on sen verran kova ,ja estää pystyssä pysymistä . Siis pelkään kylpyhuonetta . Kun oli viileämmät ilmat , niin juuri ja juuri jonkin asteisen suihkun pystyin tekemään . ( en ole saanut mitään tehoavaa särkylääkettä lähes 10 vuoteen . Ei minulle mitään hoitoa anneta . olen valkoinen ihminen.
Minulla selkä murtunut pahasti Hus.toheloinnin ansiosta
18
506
Vastaukset
- Anonyymi
Olet epäonneksesi syntynyt valeonnellisten Valehtelevien Kollegiaisuus jumalien lekurien paskuutta kärsimään . Et ehkä kuulu näihin koneilleen merkattuihin Korkean Profiilin henkilöihin ! joile terv.hoito keskittynyt
Jotta pääsisivät lehtien etusivuille Valehtelemaan Suomen Maailman parhaasta terv.hoidosta . Jossa potilas joutuu jopa vittuilua kuulemaan ! - Anonyymi
Kipu ei ole mukava kanssakulkija. Eikö tosiaankaan kipuusi löydy mitään sellaisia lääkkeitä, jotka veisivät kipua pois?
- Anonyymi
Kipu voi johtua niin monista eri syistä . Sen olen huomannut työvuosieni aikana ihmisistä . Jos on elimellinen vika löydetty niin sen saa aina aika pian lääkkeiden avulla kuntoon.
Entäs jos kipu on psyykkistä laatua niin monet kertaa ihminen kieltää itse sen mahdollisuuden sanoilla ” en ole hullu”, muistuu mieleen yksi selkä tapaus mikään eiattanut ihmisen. Koviin särkyihin. Ja lopulta hän ei kyennyt edes menemään suihkuun.
Epäilevä asenne hoitoa kohdataan tyylillä ” minä tiedän” höne sai lopulta psykoosin. Ja joutui pakkohoitoon , kun tuli terveeksi niin selkä kipu oli poissa.
Hänelle oli kyllä aikaisemmin ehdotettu mietoa mt lääkettä sillä seurauksella että haukkui lääkärit pataluhaksi . no pääasia että pääsi vaivastaan , ei vissiin ole helppo elää kaikenlaisissa lääkekielteiaissä ajatuksissa joista ei ymmärretä mitään vaan syyttelee lääkäreitä jotka sentään kokemisesta osaava5 nähdä asioita mitä potilas ei halua tunnustaa edes itselleen , - Anonyymi
Juu kiitos ! n.9.5 vuotta helvetillinen elämä . Ortonin fysiatri kipuosaston pomo ei edes opiaatteja antanut . 320.00 euroa kankkulaan . Kiroan suomen terv.hoidon . Ei siitä taviksille ole kuin nuhaan ja yskään . Testamenttini ei jää suomeen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kipu voi johtua niin monista eri syistä . Sen olen huomannut työvuosieni aikana ihmisistä . Jos on elimellinen vika löydetty niin sen saa aina aika pian lääkkeiden avulla kuntoon.
Entäs jos kipu on psyykkistä laatua niin monet kertaa ihminen kieltää itse sen mahdollisuuden sanoilla ” en ole hullu”, muistuu mieleen yksi selkä tapaus mikään eiattanut ihmisen. Koviin särkyihin. Ja lopulta hän ei kyennyt edes menemään suihkuun.
Epäilevä asenne hoitoa kohdataan tyylillä ” minä tiedän” höne sai lopulta psykoosin. Ja joutui pakkohoitoon , kun tuli terveeksi niin selkä kipu oli poissa.
Hänelle oli kyllä aikaisemmin ehdotettu mietoa mt lääkettä sillä seurauksella että haukkui lääkärit pataluhaksi . no pääasia että pääsi vaivastaan , ei vissiin ole helppo elää kaikenlaisissa lääkekielteiaissä ajatuksissa joista ei ymmärretä mitään vaan syyttelee lääkäreitä jotka sentään kokemisesta osaava5 nähdä asioita mitä potilas ei halua tunnustaa edes itselleen ,Tuskin sillä oli koko nikama läjässä ja 35 astetta vinossa ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu kiitos ! n.9.5 vuotta helvetillinen elämä . Ortonin fysiatri kipuosaston pomo ei edes opiaatteja antanut . 320.00 euroa kankkulaan . Kiroan suomen terv.hoidon . Ei siitä taviksille ole kuin nuhaan ja yskään . Testamenttini ei jää suomeen
Briteissä eikä Tanskassa ei ole näin typerästi ihmisen tapaturmaa hoidettu . Käskyttivät kielitaidottomat väkisin aamusta ulos taksiin huumaten ensin . Selkäkuvauksesta yö.myöhään toinen päivystäjä kirjannut : Selkä on murtunut . Intialainen kirjannut ei ole murtunut . Ja mokaa ei edes Liipon valehteva lääkäri myönnä . Tuo tapahtumaketju pitäisi dokumenttina laittaa vientituotteena Eurooppaan katsottavaksi . ( maahanmuuton seurauksista kantiksille )
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin sillä oli koko nikama läjässä ja 35 astetta vinossa ?
Jätti Hus minut täysin heitteille !. Ja nuo kolme käyntiä leikkausta ajatellen olivat Ortobedeilta ja Mikälie töölön Lekurilta . Pelkkää nälvimistä . Että pysyisin poissa silmistään . Ehkä siten petasivat potilasvahingon itselleen mielestään pois . Empatiaa ei heiltä liiennyt . ( hoitovirhe rikoksensa myöntämisisestä puhumattakaan ) Eli arvostus = 0
- Anonyymi
Ei tällä palstalla saa totuuksia lääkäreistä kertoa . Tuli Poisto heti !
- Anonyymi
Huom ! Yö päivystyksessä oli kaksi erikoistuvaa ? En tiennyt turmasassani mitähän nuo tittelit tarkoitti . Venäläinen merkinnyt alkuperäiseen kirjaukseen että selkäni on murtunut. Intialainen väitti kertomuksessaan että ei ole murtumaa . Ja pakko ulosti ennen kukkojen heräämisiä taksiin . Olin melko raivoten toista mieltä . Ja vaadin mangneetti kuvauksiin . KIELITAIDOTON INTIALAINEN OLI PÄRSTÄKUVINEEN MEHILÄISEN LISTALLA KAIKKINE KIELITAITOINEEN . osas ehkä viroa hitusen ?
- Anonyymi
Saatana suomen invalidisointi teollisuuden keksinyt .
- Anonyymi
Se tuossa erikoista että Hallitukset väittämissään ovat valehdelleet kansalle että lääkäreillä vaaditaan Suomenkielen ja Ruotsinkielen ym .Englannin taito . Ja kun kertakaikkiaan todistettavasti havaittu ettei edes niitä taitoja ole ! Ja täten Potilasvahingot ovat Laillistettu Potilaiden kärsittäväksi ! ( Koskee yht.lailla Yksityispuolen / Hus.ia ! ) Eli jotain paskuutta tuolla Bilderbergin kokouksissa päätetty )
- Anonyymi
Se tässä Suomen terv.hoidossa juurikin potilaan kannalta v.... tumaista . LÄÄKÄRIEN KOLLEGIAISUUS Ensihoidon päin helvettiä diaknoosien jälkeen ! Sitä ei sen jälkeen saa korjattua edes sarjakäynnillä 25 kerralla tapaturman jälkeenkään . Pelkkää v.,, ttuilua Ortobedilta kun itse tyrivät ! Selkätukiliivi ajoissa ja vaatimukseni Mangneetti kuvaus sitä ennen . Ei onnistu Suomen terv.hoidossa kuin Korkean Profiilin kirjaus merkinnän saaneilta Hus .n tiedostoihin ! Kyl.nämä kakat minut tunnistanee ?
- Anonyymi
Puhut särkylääkkeistä joihin huomioit myös lihasrentouttajalääkkeet ja nekään ei ole tehonneet. No toki saat tänne purkaa pahaa oloasi jos se poistaa mielenterveyskipuja.
- Anonyymi
Syö pääsi .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syö pääsi .
En minä lue mistään kohtaa että aloittaja puhuu lihasrentouttaja ym. Muista lääkkeistä ? PItäisi sinun mahd . Lekuri pöljän tajuta ,että kuulut halveksittavien joukkoon ?
- Anonyymi
Ei Aloittajan toteamukseen yksikään Kollegiaalisuuksien Valojen Entisten Valojen Vannomisia potilaiden eduksi olleiden ! Muuttaa = LÄÄKÄREIDEN OMIKSI EDUIKSI VÄÄNNETTYJEN VALHEIDEN OIKEUTTAMISTA . EI Pitäisi olla Mahdollista !
- Anonyymi
Mutta Suomessa nuo tuon lääkäreiden Valat alkuperäisen . Valan Ominpäin muuttivat . Potilaat maksaneet veroja tyhjästä.
- Anonyymi
Toivomus että jokin Lääkäri omalla nimellään uskaltaisi vastata aloittajan ongelmaan .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,665421Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471032