Oppositio: lisää autoveroja, asumistuet pois!
Anonyymi-ap
30150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Näillä eväillä Suomi nousuun!
Toi on järkejä kannanotto Keskustalta
Asumistuet joutaakin poistaa.
No ei jouda.Kodittomia tulee järjetön määrä
Nyt on keinoja nostettu esiin. Arvostan tuollaista suoraselkäisyyttä. Saman kun sais demareilta ja vihreiltä vielä.
Ei tule ei näy. Sehän voisi viedä äänestäjiä.
Olisihan se demareilta suoraselkäistä myöntää, että ei ole mitään keinoja.
On, kyllä melkoinen liuta, esimerkiksi veropohjan laajentaminen. Listaamattomien yhtiöiden osingot verolle, samoin säätiöiden ja yhdistysten myyntivoitot ja osingot. Myös sähköautot verolle...vai mistä niitä verotuloja haetaan kun polttomoottoriautot on jyrkässä pudotuksessa? Työsuhdeautojen verotukseen myös korotus ja työsuhde-etuihin, kun se tetveyden ylläpitoon vaiuttava pyöräetukin piti poistaa.
Patteri autolle kilometrivero? Kannustaako se suotoilun sähköistämiseen? No, vuosikymmen eteenpäin patteri autoilu tulee muutenkin kuoleman.
Siirrytäänkö takasin hevosvaunuihin?
bambumajat kuulemma tleistyy, kun ilmasto lämpenee niin vauhdilla täällä Suomessa. Kohtahan liki puolet väestöstä on niissä tottunutkin jo kyllä aiemmin asustelemaan, että silleen luonnollinen tulevaisuudensuunta.
Lisää lentoveroja, lentämisestä pitää tehdä taas rikkaiden etuoikeus, ilmasto pitää pelastaa!!!!
Mutta eihån tämä käy, kyllä siivojien ja kaupan kassojen pitää päästä etelän lämpöön joka vuosi!
Helena Ahti, TTK tissikuningatar osti lentoliput Lontooseen, 81 euroa. Porukka lentelee näillä hinnoilla ihan huvikseen ja pilaa planeetan.
Miten toi hinta voi kattaa edes polttoaine kulut?
kokeile kirjoittaa polttoainekulut. On helpompi lukea...poltto aine kulu.
Näinhän se on, jos ymmärrys on vajavainen. Ei sitten tullut mieleen että kirjoittajalla on lukihäirä? Tietysti pääasia on että pääsee pätemään?
Tottakai pitää päästä! Kyllä kaikkien pitää päästä täältä kireyden ja happamuuden ilmapiiristä, nauttimaan ja rentoutumaan.
Kokeile hukkumista, se on muotia
Sanna Marin on horo
Ihan oikein kirjoitettu ilman kirjoitus virheitä.
Opeko sitä on palstalle eksynyt?😂🤣😅
Asumistuet pitää poistaa, jokaisen pitää hommata kämppänsä itse.
Just näin!
Totta
Sitten myöskin -50% vuokrista pois tai muuten ei käy
Taidat itse asua maalla vanhempien luona eli olet peräkammarinpoika 🤣 helppohan sieltä on muille leikkauksia huudella
Tottakai keskusta haluaa leikata nimenomaan kaupungissa asuvilta kun heidän kannatuksensa on lähellä nollaa kaupungeissa
Olipa kiva käydä eilen tankkaamassa halpaa bensaa, varsinkin kun siihen ei liity räjähdysvaaraa kuten sähköautoja tankatessa.
Turvallista matkaa, bensalla, ei ole lattian alla aikaviritteistä...
Kun noin irvokksasti latelet "kuolemantuomiota" itseäsi heikompiosaisille, niin menepä peilin eteen ja katso mitä näet! Olet siis siellä itse "saatana" , jolla on sinun silmät ja naama ja kokoomuksen kaavussa sinä siellä sisällä?