Eli siis kaverini joka on nyt 14 on ihastunut häntä 3v vanhempaan tyttöön (17v) ja on kertonut tästä minulle, olen aika hämmästynyt tästä mutta mitä minun kaverina pitäisi tehdä auttaakseen häntä??!?
Kannustaa vai estää? Vinkkejä, Apua?
Kaverini tykkää 3v vanhemmasta tytöstä, pitäisikö tukea ja kannustaa häntä vai estää?
5
186
Vastaukset
- Anonyymi
Niin. Olettehan te melko nuoria. Vaikea sanoa. Saahan sitä ihastunut olla kuitenkin. Ei siinä ole mitään pahaa.
- Anonyymi
Eihän tuosta kerta kaikkiaan voi tulla yhtään mitään. Sun pitää tyrmätä koko homma heti alkuun ja näyttää miten vastenmielistä tuo on jo ajatuksena Tee selväksi ja kaikkesi että ihastus loppuu. Kerro kaikki paha ja negatiivinen mitä noin suuri ikäero tekee noin 80 vuotiaana.
Ei tosiaan. Ole iloinen kaverisi puolesta! - Anonyymi
Mitä sä palstaäijä saat näistä teinifantasioista
- Anonyymi
Minusta hyvä kysymys tämä. Mutta täytyy pitää kieli keskellä suuta, ettei kukaan sellainen joka EI ole tätä palstaäijän avausta kirjoittanut saa päähänsä jtn
- Anonyymi00005
Iltaa yksin? Muuta se kuumaksi deitiksi 💋 https://Mary.hoty.lat/Mary#/?/?/sutmxlcoe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p626888Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3575978Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543324Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293029Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901562Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171298Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181026- 59978
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1930Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1897