Kun Ex-mies ei näytä ymmärtävän....

Anonyymi-ap

Mulla toinen asunto vuoden sisällä, ja edellinen asunto oli pikaratkaisu,kun oli pakko saada asunto nopeesti eron takia. Mun ex-miestä en päästänyt entiseen asuntoon, ja hän auttoi mua uuden sohvan kantamisessa 3:as kerros. Ja tämä on se toinen asunto. Ja en oikeesti halua häntä mun asuntoon,mutta en saanut muuta apua. Ja tänään meinasi tulla mun luo käymään tyttärensä kanssa, mulla siivous pv,ja en olis muutenka ottanu vieraita vastaan tänään ollenkaan. Hän kirjoitti "no me nyt tullaan vaan, ja toinen viesti oli,"ollaan tulossa". Ja sanoin ei käy nyt. Kolmas viesti, ",tullaan pikasesti käymään" sanoin ei käy,eikö ole kunnioitusta kun sanon ei,niin melkein väkisin tuppaudutaan kylään. Hän harmittelija sanoi sitte että luuli että olisin halunu tavata hänen tyttönsä, en halunnut. Puhisin ittekseni vähän aikaa,ja ajattelin, olinko itsekäs tai??

3

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ollut.
      Pysy vain kannassasi. Olette eronneet, on turhaa jojo.tella edes takas. Kumpikin elää nyt omaa elämänsä. Ilman entistä toista “ puolisoa”.

    • Anonyymi

      Montako eroa nyt on tullut? Lasketaan minun jälkeeni.

    • Anonyymi

      Rajat on pakko asettaa,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      111
      3644
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      285
      2509
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2150
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      43
      1931
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1689
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      100
      1162
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      80
      1091
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      970
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      77
      927
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      912
    Aihe