Se on nyt semmonen juttu, että Suomi ei voi tunnustaa Palestiinan valtiota, koska meillä on sotilaallista yhteistyötä ja kaupankäyntiä Israelin kanssa ja tällaisina aikoina ei vaan voida polttaa siltoja maahan, joka on toimittanut meille Daavidin lingon ja muuta sotateknologiaa.
Suomi ei nyt vaan voi
Anonyymi-ap
6122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pohjois-Irlanti kuuluu Irlantiin tai on oma maansa. Taiwan oma maansa. Tiibet on oma maansa. Ja kyllä tuo aloituksessakin mainittu valtio on oma maansa. Jos joku on eri mieltä niin silloin on todellinen r*sisti, sillä siinä tapauksessa on globaalia m0nikulttuurisuutta vastaan. Se EI OLE todellista m0nikulttuurisuutta että Eurooppaan on haalittu ja haalitaan edelleenkin tänne kuulumattomia ihmismassoja joilla on aivan eri uskontonsa ja kulttuurinsa kuin mitä Euroopassa. Se on jo johtanut alkuperäiskulttuurien kärsimiseen ja tasapäistymiseen kun kulttuurit ovat sekoittuneet liikaa keskenään. En mä oo niille mitään velkaa eikä voisi vähempää kiinnostaa mitä niille tapahtuu Välimeren etelä-, ja itäpuolella. Ihan sama.
Eurooppa on kristinuskon eri suuntausten omaava ja kuitenkin eteläisellä Balkanilla, etenkin Bosniassa on juurtunut muslimikulttuuri. Sekin on seurausta historiassa tapahtuneesta Euroopan ulkopuolisesta uhkasta, Ottomaanien (eli Turkin) hyökkäyksestä Eurooppaan. Kyseistä valtiota ei pidä IKINÄ, NEVÖ!, hyväksyä EU:hun. Tai kyllä se mulle kävis jos se otettaisiin EU:hun Suomen tilalle. Ei pidä antaa pätkääkään periksi vääränlaisille poliittisille toimille. P*skat niistä.
PERSUT SAA NYT JÄÄDÄ MINUNKIN PUOLESTA SAMOIN KOKKARIT
Petturit ovat pahimpia. Sanansasyöjät.
Palestiinan tunnustaminen ei kaupankäyntiä Israelin kanssa haittaa.
No, osaset ei ole kuitenkaan tulleet mutta maine lähti, rahat meni. Ilman tonnien ilmettäkään.
Eikös Trump tunnustanut jo, eli siis riita on pelkästään Suomen ja Isralelin välinen?