Katsotaan onnistuuko täällä

Anonyymi-ap

Monella palstalla uusien aloituksen teko varmaankin estetty. Liekö kesälomien ajan moderaattoreina jotkut pingottavat nörtit.

5

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika vaikea tuohon on ottaa kantaa, mutta kokeilen. Sinullahan on kaksilauseinen aloitus, joten on kai sitten syytä vastata niihin. Kieltämättä täällä on keskustelujen aiheet joskus sieltä anu--esta, joten joitakin juttuja karsiutuvat heti jatkosta.

      1) Monilla palstoilla on tänäänkin tehty monia aloituksia, joten aloituksia ei ole kielletty/estetty, ellei sinua itseäsi ei ole estetty laittamasta viestiä näille palstoille, mikä voikin olla syynä sinun estämiseesi.

      2) Kesälomien aikaan voikin olla mahdollista, että moderaattoreina on kokemattomampia ihmisiä, jotka tekevät hommat juuri niin kuin on käsketty ja eivät katso sormien välistä joitain vakiokirjoittajia. Joten kirjoittamisen sisältöön kannattaisi lisätä huomiotasi, tapaan käsitellä aihetta tai myös ihan sanavalintoihisi.

      -ks-

      • Anonyymi

        Ei enää poistukaan aloitukset. Tuo 3. päivä olikin viimeinen jolloin poistui täysin asiallisetkin viestit. Kun olit postannut viestin tänne tai jollekin muulle palstalle ja näit että siinä se nyt on, poistuin palstalta ja kun meni uudelleen heti katsomaan niin viesti oli poistettu.
        Moni muukin valitti että viestit poistuu


    • Anonyymi

      Minä tähän jo kommentoin, että meillä on reilu palstavahti, mutta kommentti poistettiin. Poistuuko tämä...

    • Anonyymi

      S 24 ei ole moderaattoreita. Ainoa mode on huonosti toimiva tekoäly.

      • Anonyymi

        Robottitrollit kommentoi ja tekoäly moderoi.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      19
      3913
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      223
      3724
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2669
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      22
      2613
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2402
    6. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      33
      2339
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2276
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2136
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1621
    Aihe