Tämä takaa tasapuoliset rauhat. Eikä Trump polleihin saa uskoa.
Vakkuri kehuu epätoivoisesti Trumpia
8
114
Vastaukset
- Anonyymi
Tämän uuden viestin mukaan Vakkuri sanoo että Trump toimii viisaasti Putinin suhteen ajaen tasapuolista rauhaa. Trump ajaa vain Putinin etua.
- Anonyymi
Trump poll?
- Anonyymi
Trumpin kannatusmittaus.
- Anonyymi
Vakkuri on tollo, väittää että Suomen media mustamaalaa ja vääristelee Trumpin tekosia ja samaan aikaan haukkuu Stubbia, vihjailee Stubelon olevan Bi-seksuaali? Samoin Donald Trumpin tuomiot olivat tekaistuja, koska mies on Jumalasta seuraava. Ilmeisesti Vakkurin mielipiteitä ruokkii salaliittoteoriat, "MAGA-median salaliittoteoriat nostivat Trumpin valtaan"
- Anonyymi
Samaa olennihmetellyt. Lyttää Stubbia ja hlorifioi Trumpia jonka kannatus on kohta <40%.
- Anonyymi
Vakkuri sanoo olevansa neutraali vastapainoksi Ylelle. Mutta o kin mitä suurin Trumpin erehtynyt jumaloija. Nytkin kehuu Trumpin Ukraina tukea joka on mitä hulluinta. Sairasta.
- Anonyymi
Nyt on epätoivoinen tilanne. Vaikka rukoilee. Gaza sekava. Ja Trump tuntuu epävakaalta ja ei luotettavalta. Miksi veljeilee Putinin kanssa. Sitä pitää lopettaa mutta miten.
- Anonyymi
Eilen useampaan otteeseen miehen puheissa ylistettiin Trumpia. Trump vain pyrkii puheilla harhauttamaan mediaa ja tyhmiä muita ja hän on diili tekijä joka tekee Usalle parhaat ratkaisut.
Vakkuri ei sympatisertaa Ukrainaa.
Tosin Vakkuri kehui itseään ettei hän ole kuin muut vaan pyrkii aina näkemään asiat eri kannoilta. Tästä voi olla eri mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262496- 1142106
- 1221779
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?931760Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91527Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161271096Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901085Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891021Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35977Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15959