Asumistuet lakkautettava kokonaan

Vaiheittain kolmen vuoden sisällä asumistuet lakkautettava.
Harkittava ainoastaan tiettyjen ryhmien asumistuki oikeus mutta työkykyinen henkilö ei olisi oikeutettu asumistukeen.
Tämä asumistukien lakkauttaminen pakottaisi tuhansia ihmisiä töihin.
17132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

==

-Se on "IHMEELLISTÄ" että MEIDÄN -pitää Maksaa Muiden Asumiskulut ?

_________- SYYLLISIÄ - Tähänkin On Vain ja Ainoastaan :

SDP ja ÄäriVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät ja VasemmistoKEPU puolueet .

= =

Äänestä
  • Mamut ja Paperittomat-Paskiaiset asuua ilmaiseksi ja -ME- Vain -MAKSETAAN - ?

    ______________________________- MIKSI - ? - ? - ?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mamut ja Paperittomat-Paskiaiset asuua ilmaiseksi ja -ME- Vain -MAKSETAAN - ?

    ______________________________- MIKSI - ? - ? - ?

    Hae nyt hyvä ihmisoletettu pikaisesti apua.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Hae nyt hyvä ihmisoletettu pikaisesti apua.

    - Eli Mamut ja Paperittomat -KARKOITETAAN- Suomesta HETI - kas siinä apu !

    Äänestä

  • Miten olis yeitystukiennja maataloustukien ja yrittäjien verovarat ostokset


    Vain palkansaaja dunarimsuimessa maksaa kaikki verot

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Hae nyt hyvä ihmisoletettu pikaisesti apua.

    Mamu - lähde itse

    Äänestä

Persut haluaa, että ihmisille maksetasn kunnon palkka työstä, jotta tukiia ei tarvita!

Sdp ja muut haluavat halpatyövoimaa!

Äänestä
  • Bai onkohan se sitten vaan kokoomuskenmrikkaat jotka hyötyy halpa työvoimasta kun tavallinen köyhä SDP loinen ieimhyödy makuista mitään vaan saa vaan maksaa niiden kukut

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Bai onkohan se sitten vaan kokoomuskenmrikkaat jotka hyötyy halpa työvoimasta kun tavallinen köyhä SDP loinen ieimhyödy makuista mitään vaan saa vaan maksaa niiden kukut

    Vain Persut tajuaa asian ytimen halpatyövoimasta!

    Äänestä

Joo samaa mieltä, tuilla elävät turkistarhaajat ja kansanedustajat sun muut yritystuensaajat oikeisiin töihin pois loisimasta veronmaksajien laskuun.
Aloittaja, tuetaanko heitä myös sinun rahoillasi, vai oletko työtön ja vielä Venäläinen?

Äänestä
  • Hemriksdon varsinainen nuuskamuikkunen!

    Äänestä

Demariduunari maksaa nurkumatta veroistaan likanaamojen elinkustannuksia, mutta naukuu heti jos asumistukensa putoaa viisi euroa.

Äänestä

Olet harvinainen kyllä ne on kauppiaat ja kokoomus kun haluaa makuja Suomen täyteen ei palkansaajat hyödy makuista mutta kauppiaat hyötyy kun ne ostaa sinun rahoillasimkauppiaalllat

Äänestä
  • Ja sdp saa lisää äänestäjien työtä vieroksuvista tukien varassa eläjistä ja koko omus saa halpatyövoimaa kuten rkp tomaatinpoimijoiksi ja turkistarhoille!
    Työtä tekevä suomalainen keskiluokka maksaa nämä Kela-tuet! Ay-liittojen pomoilla miljoona palkat!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ja sdp saa lisää äänestäjien työtä vieroksuvista tukien varassa eläjistä ja koko omus saa halpatyövoimaa kuten rkp tomaatinpoimijoiksi ja turkistarhoille!
    Työtä tekevä suomalainen keskiluokka maksaa nämä Kela-tuet! Ay-liittojen pomoilla miljoona palkat!

    Näin on!

    Äänestä

Aloittaja voisit mennä Venäjälle.Kukaan ei sinua jää kaipaamaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaiheittain kolmen vuoden sisällä asumistuet lakkautettava.
Harkittava ainoastaan tiettyjen ryhmien asumistuki oikeus mutta työkykyinen henkilö ei olisi oikeutettu asumistukeen.
Tämä asumistukien lakkauttaminen pakottaisi tuhansia ihmisiä töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu