Rustolävärit Raumalla....

Elikkäs, mulle laitetaa n. viikon päästä lävistys toho rustoo, ni olis kiva tietää, et sttuks paljo (vaikka jokaisella on eri asteinen kipukynnys...), kultasepänliikkeessä ampumalla, vai lävistysliikkeessä neulall, hinta, ja kauan kesti paraneminen

Eli ISO kiitos jo nyt, jos vastaatte :)
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei mulla ainakaan sattunut,kun se ammuttiin rustoon mutta sen jälkeen korva alkoi punottamaan ja alkoi sattuman siis,kun koru laitettu paikoilleen.Mutta se lähti äkkiä ohi...

Äänestä

Kiiiitoooos sulle Nelly F. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JustMe kirjoitti:

Elikkäs, mulle laitetaa n. viikon päästä lävistys toho rustoo, ni olis kiva tietää, et sttuks paljo (vaikka jokaisella on eri asteinen kipukynnys...), kultasepänliikkeessä ampumalla, vai lävistysliikkeessä neulall, hinta, ja kauan kesti paraneminen

Eli ISO kiitos jo nyt, jos vastaatte :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu