Maahanmuuttajat voivat hakea Suomen työttömiksi. Se on pienituloinen vakanssi, mutta varma ja maailman pitkäkestoisin ammatti.
Suomi tarvitsee nyt kipeämmin kuin koskaan ennen hoidettavia.
Korkea koulutus ja itsemääräysoikeus ovat romuttaneet sosiaalipalvelun ja parhaillaan yritetään luoda jälleen toimiva holhousjärjestelmä kaikille ihmisille.
Täysihoito vain Suomessa!
Suomessa työttömyys vakanssi auki
Anonyymi-ap
3
101
Vastaukset
- Anonyymi
Ei saa oksettaa. Muuten joutuu oksettamattomuuden lääkekuurille.
- Anonyymi
SDP ja LaitaVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät - OPASTAA- Mamuja -
-miten niiden Ei tarvitse tehdä töitä -
-vaan Opastavat Mamuja saamaan -Vain Jatkuvaa Kela/Sossun -AVUSTUKSIA- !
- Anonyymi
Juu, vähintään kymmenien vuosien "pesti" tiedossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372300
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361256- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31741
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575