Oletteko jo käyneet ahkerasti hakemassa sitä työtä kun työttömänä lorvittu koko kesä?
No työttömät monesti ottaa kesäloman perään heti syyslomat ja alkaa valmistautumaan joululomiin!
Kyllä auringon polttamat työttömät keksivät polttavan auringon alla kaikenlaisia keinoja vältää työtä ja näin heistä valmistuu lopulta pitkäaikaistyöttömiä!
Se vaatii lujaa tahotilaa ja pitkäaikaista kärvistelyä ennenkuin kyseinen titteli saadaan haltuun!
Ei siihen ihan kaikista ole, vaan jotkut sortuvat menemään töihin kun eivät jaksa kärvistellä almuilla ja jopa rehellisten työssä kävijöiden polkupyöriä varastellen.
Vuosilomat on lähes kokonaan kaikilta ohi joten työpaikat on avattu.
9
207
Vastaukset
- Anonyymi
Taas joku mene töihin tyyppi isänsä frimasta työajaallaan työttömiä haukkumassa.
- Anonyymi
Minä en vaan ymmärrä tuota mene töihin sanontaa.
Lopeta sinä nykyinen työsi ja mene lääkäriksi töihin. - Anonyymi
Oletteko jo käyneet ahkerasti hakemassa sitä työtä
Ootko ite käynyt?- Anonyymi
En ole käynyt missään olen katsonut työpaikkailmoituksia netissä ja hakenut niitä,
- Anonyymi
Stubb menetelmällä työnhakuun eli suhmuroiden suhteilla ja hyvä veli verkoston kautta pääsi. Pätevyydellä ei ole mitään väliä. Näin toimitaan Kokoomuksessa.
- Anonyymi
Suhteilla mennään töihin muut saavat hakea eivätkä silti pääse normi työsuhteeseen.
Tästähän on kysymys.
Ei järki riitä näillä syyllistäjillå kun itse ovat suhteilla töihin menneet. - Anonyymi
Vuosikymmeniä menty suhteilla töihin ja sen vuoksi Suomi on köyhin pohjoismaa ja 70% läskiväestön täyttämä maa.
- Anonyymi
Kymmeniä vuosia olen ollut jo työttömänä. Vuodenajat ja vuodet vilisevät ja pyörivät silmissä kuin hedelmäpelin hedelmät.
- Anonyymi
Stubb menetelmällä työnhakuun eli suhmuroiden suhteilla ja hyvä veli verkoston kautta pääsi. Pätevyydellä ei ole mitään väliä. Näin toimitaan Kokoomuksessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k733971- 1013535
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah823358Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362678- 1251653
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361526Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191144Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221124Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421120Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku1191038