Gazan tapetut ihmiset ja nälänhätä ei kosketa häntä.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Eiks hänkin oo hellari lahkoa ? Hellarilahko on suosittua Afrikassa .
- Anonyymi
Kristityt ovat kadottaneet uskonsa, ja sen mitä Jeesus opetti lähimmäisen rakastamisesta. Kylmiä ovat uskovaiset iloitsevat raakuuksista ova samanlaisia kuin kiihko islamistit, raivoavat jos olet eri mieltä asioista heidän kanssaan. Saattaa Jeesus kauhistua ja katua uudelleentulemistaan.
- Anonyymi00005
1300 tapettua, kostona 70 000 tapettua. Uskovaisten oikeudenmukaisuus.
- Anonyymi00008
Siinä menee sitten enemmänkin, kun ne tosissaan alkavat. Varvasti liikaa on toisella puolen.
Venäjällä on tilanne juuri näin. - Anonyymi00010
Se ettei muslimeista ei ole sotimaan, silloin pitäisi olla kiltisti eikä lähteä sotimaan vahvempaa vastaan? Samoin teki Japani kun hyökkäsi USAn kimppuun, miten kävi? Vasta sitten kun japanin johto ymmärsi että USA voi tuhota koko maan ja kaikki sen ihmiset? Kuinka tyhmiä ovat hamasin terroristit kun luulivat että Israel ei vastaa? Sitten ulistiin kun alkoi rautaa sataa niskaan. Luulivat varmaan että muut lähi-idän keharit liittyy sotaan, mutta kukaan ei pidä murhaajista ja terroristien hamasista? Tekee hyvää myös gasan porukalle kun pitävät terroristihamasia vallassa?
- Anonyymi00006
Moi. Varmasti on hyvä kristitty. Täytyy muistaa, että kansasta vastuussa oleva järjestö eli hamas aloitti sodan. Eli hamas on vastuussa myös näistä siviiliuhreista ainakin suurelta osin. Ei kukaan vastuuntuntoinen hallinto hyökkää toisen maan siviilejä vastaan terroristisessa tarkoituksessa. Kertoo vain sen, ettei välitä omastakaan kansasta yhtään.
Voimia! Essayah oikeasti uskovana oli kuulemma ihan hilkulla ilmoittautumaan ensi talven pelastusjuhlaani, mutta arvioi sitten tilanteensa epäjumalanpalvojana olevan toivoton eikä siis uskaltanut ilmoittautua avantoon hyppäämään.
- Anonyymi00007
Älä sinäkään puutu minun asioihin, kun en ninäkään puutu sinun asioihin.
- Anonyymi00009
Israel on raamatun valittu kansa, muslimit eivät ole? Natsit tukivat muslimeita alueella, Jerusalemin suurmuftille myönnettiin korkea kunniamerkki, juutalaisten kohtelusta? Kumma että yhtään muslimijohtajaa ei syytetty ww2 jälkeen?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???311192- 106963
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha614916- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70676
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666