Jo vain puhui presidenttimme Alexander Stubb hyvin TV1:n Ykkösaamussa!
Tyylikäs esiintyjä, selkeäsanaista puhetta.
Tyylikäs esiintyjä, selkeäsanaista puhetta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joko Putini kommentoinut Stubin puheet?
Ehdottaako "tiputus-hoitoa"?
https://youtu.be/uedd8wKvYIo
Zelenskyille varmaan järjestyisi tiputus- tai muuta hoitoa, jos olisi hyväuskoinen ja lähtisi tapaamaan Putinia Moskovaan.
Ja perään kuuluisi vain räkäistä naurua Kremlin hämäristä...
https://youtu.be/uedd8wKvYIo?t=85
Stubbi sanoi suoratsanat Putinista.
Hyvä, että sanoi ja sanovat toivon mukaan muutkin.
Onhan Stubb hyvä puhumaan, ei siinä mitään.
Ei kyllä haittaisi, vaikka olisi välillä vähän puhumatttakin. Kriisipesäkkeet ovat aina arvaamattomia.
Geopoliittisesti yksi Suomen aikamme suurimmista virheistä on, että meillä on tuollainen pelle presidenttinä. Hänen myötään presidentti-instituution viimeinenkin kunnioitus vedetään vessasta alas. Tällainen möläyttelijä on muutamassa kuukaudessa pilannut aikaisempien poliitikkosukupolvien vuosikymmenien työn Suomen saattamiseksi arvostettuun asemaan maailman poliittisilla markkinoilla.
narsistit tunnetusti osaa tehdä vaikutuksen uhreihinsa
Niin teki myös Suomen viimeisin Presidentti.
https://www.facebook.com/share/r/174twmgTbJ/
Olet oikeassa. Tämän herran jälkeen ei oikeita presidenttejä ole Suomessa ollut. Näillä näkymin ei ole lähitulevaisuudessa tulossakaan.
Eikös se puhunut että pojastaan ei saa kirjoitella lehdissä. Kyllä hyvät veljet tiesi mitä tekivät. 🤣🤣🤣🤣
Miksi Stubb ajaa terroristien tunnustamista? Hyvä hallitus että olette toista mieltä.
Ostaisitko Stubbilta käytetyn auton? Minä en...