Taitaa

hiipua Paperiliittoa ym. koskeva keskustelu ja hyvä niin. Onhan niitä asioita vatvottu. Käykää kuitenkin lukemassa tämän päivän Turun Sanomista Jukka Tarkan pääkirjoitus "Pari piirua kohti arkielämää", joka on hyvä yhteenveto asiasta
4551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

........

Äänestä

Niin, sen pojan käsitys arkielämästä ei luultavasti kohtaa "kansan syvien rivien" eli tavan duunareiden käsitystä siitä arkielämästä...

(Montakohan vuotta Tarkka on ollut töissä siellä Siwan kassalla tai vuodeosastolla tai Noksun alihankkijalla tai...)

Äänestä

Olipa kerrankin selkeä kirjoitus. Ja mikä parasta: täyttä asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kirjoitti:

hiipua Paperiliittoa ym. koskeva keskustelu ja hyvä niin. Onhan niitä asioita vatvottu. Käykää kuitenkin lukemassa tämän päivän Turun Sanomista Jukka Tarkan pääkirjoitus "Pari piirua kohti arkielämää", joka on hyvä yhteenveto asiasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu