Mainontavat itseään hyvinä ja rehellisenä työntekijöinä vartiotorni lehdessä.
Minulla on dataa normi JT, avustava JT, vanhin JT.
Normi JT veti kännit kun otin säälistä matkaan ulkomaan hommiin, lentokoneen miehistö oli tehdä ylimääräisen alas laskun.
Avustajapalvelia noin 100000t euron vahingot kun raiskasi ilmalämpöpumppuja yli vuoden ajan tahallista huolimattomuutta.
Jehovan todistajat hyviä työntekijöitä?
21
287
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi veli vanhin, painosti järjestämään ylimääräistä työtä jotta saa maksettua edustus Audinsa korjauksen!
Lukee näitä palstoja terveisiä sienitie,- Anonyymi
Onko se niin Jari että tarkoitus pyhittää, Audi on rakkaampi kuin puhua totta!
Onkohan siellä teidän srkssa tai edes lähi srkssa yhtään rehellistä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se niin Jari että tarkoitus pyhittää, Audi on rakkaampi kuin puhua totta!
Onkohan siellä teidän srkssa tai edes lähi srkssa yhtään rehellistä?Monet jurrit oot vetänyt siellä jt piirissä ongelma vain pahenee vuosi vuodelta.
Ihminen ei voi hyvin jos valehtelee.
Miten noin koomaan ja marionetti nukeksi voi tulla vartio torni lehteä lukemalla? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet jurrit oot vetänyt siellä jt piirissä ongelma vain pahenee vuosi vuodelta.
Ihminen ei voi hyvin jos valehtelee.
Miten noin koomaan ja marionetti nukeksi voi tulla vartio torni lehteä lukemalla?Kuinka pitkään olet ollut mainosvaltuutettu?
Varmaan todella raskas työ, työ on valehtelu,
Sille annettu uusi käsite, 'teokraaattinen valehtelu. Saatko tahan paljon tukea? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka pitkään olet ollut mainosvaltuutettu?
Varmaan todella raskas työ, työ on valehtelu,
Sille annettu uusi käsite, 'teokraaattinen valehtelu. Saatko tahan paljon tukea?Arvelinkin että Jari siellä alkoi sotkee juttua, laita se seppä matin soopaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monet jurrit oot vetänyt siellä jt piirissä ongelma vain pahenee vuosi vuodelta.
Ihminen ei voi hyvin jos valehtelee.
Miten noin koomaan ja marionetti nukeksi voi tulla vartio torni lehteä lukemalla?Voi jari parka mitä Sie oot mennyt tekkee
- Anonyymi
Mitä parviäly arvelee tälläisistä työntekijöistä?
Tämä tarina on tosi!- Anonyymi
Vanhin painosti myös palkanmaksua, ns, himmeenä!
- Anonyymi
Jt on pelkkiä mainetta ja mammonaa metsästäviä eli juuri paholaisen apureita. Siksi he kieltävät Jeesuksen. Jt ei kuulu kristinuskoon. Pelkkää kusetusta koko jt.
- Anonyymi
Kiitos kommenteista,
- Anonyymi
Laittovat sitten minua varten vatakunnsalin vartiointiin ja lukkoon, yhden yrittäjä johtopapin painostuksesta joka johti tätä srkn aluetta.
Kosti minulle kun paljastin hänen väärinteot!
Painosti srk erottamaan minut.
Sitten saivat 'karttaa minua rauhassa.
Jeesuksella sama tilanne mutta fariseukset ja saddakeukset tappoivat hänet, olen vielä hengissä. - Anonyymi
Jt:t ovat velvollisia myös työsuhteessaan noudattamaan mitä sanotaan korkeammilta uskonnoitsijoiltaan.
Vartiotornilehdessä on ollut esim. että sairaanhoitoalalla oleva jt on velvollinen ilmoittamaan uskontotoverinsa saaman palvelun ylemmälle uskonnoitsijalleen, jos palvelu on vartiotornissa kielletty. Kyseessä tietystikin verensiirto, mutta myös ainakin ehkäisyyn ja raskauden keskeytykseen liittyvät palvelut ovat mahdollisia ilmoitettavia nekin.
Ilmoittamisessaan jt rikkoo lakia.
(jt:lla taas taustalla että maailmanloppu on vartiotornin mukaan ihan pian ja jos ei sitä tottele, ei pääse paratiisiin, missä saa rapsutella hymyilevän leijonan korvantaustaa, kuten vartiotorni piirroksellisesti todistaa)- Anonyymi
Kiitoksia kommentista! Saa tehdä tietoisesti vääryyttä, ja se painetaan villaisella, raamattu kehoittaan vihaamaan vääryyttä, miten siellä sieni tiellä on nielaistu tämä asia, narsisti on aina oikeassa vaikka on väärässä ja harrastaa vääryyttä!
- Anonyymi
Vanhin piti paikallisissa tarpeissa puheen työttömille kun nostavat työttömyyskorvauksia.
Itse sai yrittäjänä valtion tukea kun palkkasi työntekijöitä yritykseensä.
Tällainen tekopyhä yrittäjä tämä vanhin oli.- Anonyymi
Oliko tamäkin kokkolassa? Vaikka samaa puuta Tikkurilan beteli siunaa kaiken mitä vanhimmat PUUHAA, muuten loppuu materiaali.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko tamäkin kokkolassa? Vaikka samaa puuta Tikkurilan beteli siunaa kaiken mitä vanhimmat PUUHAA, muuten loppuu materiaali.
Nimenomaan
- Anonyymi
Asiaa.
Eräs veli Savonlinnasta (tämä siis ajat sitten 90 luvulla) elätti itseään tekemällä urakkatöitä kesäisin. Taisi olla maalari.
Kysäsin kaverilta että siis sillä sitten elää syksyn ja talven yli kevääseen?
Noooh kyllähän silloin sitten ansiosidonnaiset nostetaan.
Omantunnonjuttu ilmeisesti. - Anonyymi
Mikä muuten oli vanhimman pointti?
Työttömyyskorvaukset maksaa keisari ja keisari rahoitetaan veroilla - ja jumalihme on tämän homman hyväksynyt. Kuten myös nuo yritystuet.
oliko jottaki ommaa valoo?
- Anonyymi
Anonyymi-ap 2025-08-26 07:44:34
"Jehovan todistajat hyviä työntekijöitä?
Mainontavat itseään hyvinä ja rehellisenä työntekijöinä vartiotorni lehdessä."
Vartiotorni on julkaissut teemanumeron, jossa leuhkitaan sillä, kuinka paljon jt:ia on erotettu. Ideana oli esittää, että lahkoon jäljellejääneet ovat jonkinlaisia valioyksilöitä.
Mutta koska erottaminen tapahtuu lahkorikkeen vuoksi, täytyy rikkeestä ensin jäädä kiinni, mikä on tietysti myös sattumanvaraista. Koska jt:t tietävät että heillä on velvollisuus pitää toisiaan silmällä tehdäkseen heti ilmoituksen vanhimmalle, kun moitittavaa havaitsevat, niin myös rikkeiden tekijät pyrkivät täydelliseen salaamiseen rikkeistään.
Että työnantajille esittäisin tuon aloittajan mainitseman lehden lisäksi tuon teemanumeron, joka osoittaa suurta tarvetta erottaa epäkelpoja jt:ia, joita vartiotorni toisessa yhteydessä taas kehuu. Työn saaneen odotetaan nimittäin antavan lahjalootiin enemmän rahaa, jota on sitten vartiotornin kirjoittajien kiva siirtää sijoitusyhtiöönsä Irlantiin. - Anonyymi
Joo.
Turun ruåtsalaisessa vaikutti ja ehkä vaikuttaa edelleen muuan yrittäjä jonka lempinimi on Pepe.
Kaverinbisnekset olivat vähän niin ja näin noin lakipuolelta katsottuna.
Sattuman oikusta jehooperin hyväksmä maallinenjärjestelmä järjesti kaksi JT tilintarkastajaa tarkistamaan Pepe boin toimien verot sun muut.
Vilppiä löytyi.
Vellokset veivät asian eteenpäin koska kyseessähän on vanhin ja nuhteettomuus olisi toivottavaa.
Meni juuri väärinpäin.
Pepe boi oli/on hyvää pataa betel hemmojen mm. Ropposen kanssa joten tilintarkastaja veljet joutivat itse syytetyn penkille.
He olivat panetelleet Pepe boita!!!
Herrat saivat pitää etunsa mutta Betel antoi tutun ukaasin: "tästä ei saa puhua".
Onko pepe suomen turku?? - Anonyymi
Toisin olis käynyt jos kyseessä olisi ollut rivijulistaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"518713Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1505096Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1034804Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83802Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m813398Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta483303- 272840
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä332662Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html322543Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv882513