Aseen hankintaa helpotettava suomessa reilusti.

Jos haluaa ostaa vaikkapa pari ysimillistä pistoolia kauppareissulla niin sen pitää olla mahdollista, nythän tulee ilmi että ei suomi ole mikään vapaa maa, tietenkin myynti tapahtuu vain henkilöille joilla ei ole rikosrekisteriä.
3117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vain kantasuomalaisille. Muilla onkin jo aseet.

Äänestä

Homoseksuaalisuudesta ihminen tulee tappaa.

Äänestä
  • Vasuritrollilla alkaa taas vetelemään päässä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos haluaa ostaa vaikkapa pari ysimillistä pistoolia kauppareissulla niin sen pitää olla mahdollista, nythän tulee ilmi että ei suomi ole mikään vapaa maa, tietenkin myynti tapahtuu vain henkilöille joilla ei ole rikosrekisteriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu