Tämä tehtäisiin samalla, kun hunnut kielletään.
Onko totta, että vassarimiehille on tulossa navettahuivipakko?
Anonyymi-ap
21148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kepu ei ole ottanut kantaa.
Lypsyrobotin ohjaaminen kännykällä ilman huivia on työturvallisuusriski.
Yleensä äärivassut peittääkin naamansa kun esim. Itsenäisyyspäivänä riehuvat.
Minä ihmettelen tätä kypäräpakkoa joka useilla työmailla on täysin turha.
Vaikka ihminen kitkisi kukkapenkkiä kaupungin kukkapenkeissä, kypärä pitää nakottaa päässä. Tai että ihminen ajaa ruohonleikkurilla kaupungin nurmilla, potti on oltava päässä.
Mitä ne byrokraatit oikein pelkää? Pelkääkö ne että meteoriitti putoaa työntekijän päähän? Jotain ne pelkää.
Sen ymmärrän että rakennuksilla on kypärä koska siellä putoilee raskaita esineitä.
Tietenkin metsurilla on hyvä olla kypärä. Meidän isä ei sellaista juuri tarvinnut metsätöissä. Eikä hän käyttänyt edes kuulosuojainta ja karvareuhka tai pipo riitti. Itse en suostuisi sitä työtä tekemään ellei täydellinen kypäräpaketti (kypärä, visiiri, kuulosuojaimet) ole päässä. Siinä hommassa on pakko olla potti päässä. Tiedän kokemuksesta.
Jep, olen itse nähnyt tilanteen, jossa kaatunut puu kimposi pienemmän puun päältä ja löi sahuria päähän. Ei siinä onneksi tullut päänsärkyä kummempaa, mutta suosittelen kunnollista kypärävarustusta kaikille metsätöitä moottorisahalla tekevälle. Sen visiirin kanssa, silmälasiton henkilö voi saada purunkappaleen silmäänsä ja siitäkin voi tulla ei niin mukava lääkärireissu.
Isäni ei koskaan käyttänyt kypärää eikä edes turvasaappaita, eikä hänelle ikinä sattunut mitään, mutta kyllä monelle on sattunut. Turhan monelle. Suojavarusteet maksavat, mutta haukkuvat hintansa jos pelastavat elinikäiseltä vammalta.
Ne oli ne vanhat miehet kovia ukkoja aikoinaan. Mutta kypärä on ehdoton sahahommissa.
Olen äärivasemmistolainen mies ja naamioidun useasti vaikka en häpeäisi näyttää naamaanikaan. Oikeuden ja suomen asiallahan me olemme.
Suomi kirjoitetaan isolla alkukirjaimella. Taidat olla venäläinen asiamies ???
LOL 😂
Huono provokaatio. Kokeile jotakin parempaa. Ei jatkoon.
Tuhon vihervasemmistolaiset on yrittäneet vedota täälläkin viime päivnä että lakia ei tulis kun suomaisetkin ja navettahuivitkin ei siis ole mikään provo tämä aloitus.
Käyksne siellä navetas?
Vassari miehet surkeita feministejä nykyään
Hyvä tapa tunnistaa vasirimiehet
Punavihreät miehimykset jo innokkaina odottavat että pääsevät siitossonnien astuttamaksi navettaburka yllänsä.
Mieshän voi synnyttää.
Onko siellä miehiäkin?
Miesoletettuja
Noinhan sitä sanotaan.
Samalla tule kielto sille, että et saa enää käyttää vaippoja.
Se oliskin hauskaa.