Tiedän mistä johtuu että jotkut ihmiset ovat sinkkuja.

Anonyymi-ap

Liittyy tietyntyyppinen assosiaalinen käyttäytymismalli.

Täten sen nimeksi tulee STAD (Special Type of Associal Disorder).
(voi sanoa vain "stadi")

Olen ollut psykologilla töissä.
Nyt olen itse psykologi, annan diagnooseja.

10

165

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai no minä kun luulin että se on siitä että olen liian kiltti

    • Anonyymi

      WARNING! STAD (Special Type of Associal Disorder) !DETECTED

    • Anonyymi

      olisiko hausko jos joku kirjoittaa jotian niin tulee aina diagnoosi perään kuin esim.......... Diagnosis: You're fking crazy, minulle.

    • Anonyymi

      Voidaan siis puhua antisosiaalisesta persoonasta. Sen voin sanoa että se oli minulla ensin kaiketi synnynnäistä, mutta suht. lievänä versiona. Vuosien saatossa se on vahvistunut ja nykyisin liiankin läsnä elämässäni. Omissa oloissani vain. Passiivis-aggressiiviset elkeet, tunnekylmyys ja välinpitämättömyys muita kohtaan kuvastaa minua.

      En ole silti manipulatiivinen muita kohtaan. Se vasta olisikin paha asia. Eikös ihmisen kuulu olla "sosiaalinen" eli tekemisissä muiden ihmisten kanssa, jotta hän pystyy olemaan manipulatiivinen? Nehän eivät ole synonyymeja mutta nähdäkseni sosiaalisuus voi toimia edellytyksenä manipulatiiviselle käytökselle.

      Kun on viettänyt elämäänsä niin kovin kauan yksin niin siitä on vaikeaa päästä eroon. Ihmisiin on vaikeaa luottaa kun heitä ei tunne. Lisäksi on useimmiten tunne että on eri aaltopituudella kuin muut. Suoraan sanottuna liian harvan ihmisen seura ylipäätään kiinnostaa itseäni. - sivusta.

    • Anonyymi

      Itsellä johtuu siitä että oon ruma äijä

    • Anonyymi

      as on etuliite sosiaaliselle :D

      siis tarkoittaa epäsosiaalinen

      katopa english to finnish dictionary: associal = assosiaalinen :D

    • Anonyymi

      tästäkin tuli aika hauskahko ajatelun aihe, kun heräänina aikaisin, en laiskuri joka tekee työtä yli 1200 jälkeen ja heräämyöhään kuin karhu talviuniltaan...

      mikä se edellinen oli..en enää muists..

    • Anonyymi

      jos menet 0900 aikaan vähän töihin: sori, liian myöhässä laiskuri olet potkut tuli työtodistuksessali tulee lukemaan: joskus saapui työpaikallens.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      231
      10213
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      66
      4763
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      152
      4201
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      147
      4124
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      221
      4015
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      71
      3306
    7. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      12
      2506
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      40
      2469
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      1
      2265
    10. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      25
      1862
    Aihe