Lakot on töllön töitä.

Anonyymi-ap

Työpaikkakiusaaminen on suuri ongelma. Ammattiliittojen harjoittama ostrakismi, ulossulkeminen on rasismin luonteista toimintaa. Se ei kuulu terveeseen työyhteisöön.

Sosialistien ideologia on vajaatoimijoiden suosiossa, missä haetaan joukkovoimaa. Se on työpaikkakiusaajien perustoimintamalli. Lakkovahdit ovat uhkailijoita ja kiristäjiä. Töihin menijöitä maalitetaan. Milloin ilmestyy ensimmäiset rikkuriksi-hakkumisvideot nettiin? Lakkovahdit on näyttävä esimerkki ostrakismista, ulossulkemisesta. Ovat vajaavasti toimijoita, useimmiten demareita ja marionetteja.

Lakoilla ei ole saavuttu mitään vuosiin. Lakot ovat yhteiskuntaterroria, ei jäsenten asialla. Töllön töitä. Kuitenkin ay-toimintaan hurahtaneet ovat onnellisia, jos heille on annettu vaativa liivitehtävä. Liivejä voisi pitää päällä kotona, pysyä pois työpaikkojen ovilta ja porteilta häiritsemästä muita, ja oksettamasta ohikulkijoita.

4

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka kannattaa?

    • Anonyymi

      Lakot eivät ole töllön töitä.
      Sensijaan mitä mieltä ollaan lakkorikkurin töllön töistä jos pyrkii työhön lakon aikana ja tulee portilla uitetuksi siankusella ja lietteellä ja mahdollisesti vielä sukuelimet tärpätillä voidellaan ?
      Haju kestää 2 viikkoa että kotiinkaan ei ole asiaa , työpaikasta puhumattakaan, sen hajuhaitan takia.
      Kannattaa siis miettiä 2 kertaa kuin että haisee ja kärsii 2 viikkoa.

      Talkoo-Taavetti

    • Anonyymi

      Rikkureilla ei siis järjenjuoksu kovin kummoista ole jos ruutan maalitauluksi jättäytyy ja hakeutuu.

    • Anonyymi

      Eivät älyä edes lähteä karkuun, vaan ehdointahdoin tulla ruiskutetuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe