Miksi thainainen ei viestitä!

Anonyymi-ap

Hän ei koskaan viestitä ENSIN,mutta vastaa minulle kyllä.Minulle vain tuli tunne että hän ei välitä,,en enää viestittänyt ja suhteenrakennus jäi siihen..
Vai mistä on kyse,,joku kulttuuriero?

11

304

Äänestä

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa empä tiedä ei ole kokemusta suhteesta tai parisuhteesta thainaisen kanssa kaipa siinä niissäkin jotain kulttuurisia eroja on vähintäänkin

    • Anonyymi

      Niille mies on vain lompakko ja niitä niillä riittää

    • Anonyymi

      Niitä ei tartte kahesti käskeä

      • Anonyymi

        Ei varmasti muuten loppuu myrkky ruuat pöydästä


    • Anonyymi

      Olette väärässä,,tämä nainen on työteliäs ja asuu yksin hänellä on riittävästi rahaa.

      • Anonyymi

        Niin koska saa miehiltä rahaa😭🤣


      • Anonyymi

        Ok, sinulla tulisi olla enemmän kuin hänellä, onko? Tuossa kulttuurissa raha merkitsee paljon ja jos et pysty tarjoamaan jotakin parempaa kuin hänellä on jo, niin pelkät hienot tatuoinnit ei siihen riitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ok, sinulla tulisi olla enemmän kuin hänellä, onko? Tuossa kulttuurissa raha merkitsee paljon ja jos et pysty tarjoamaan jotakin parempaa kuin hänellä on jo, niin pelkät hienot tatuoinnit ei siihen riitä.

        Komppaan tätä. Seurustelin keski-ikäisen eronneen vietnamilaisen naisen kanssa. Voi varmaankin verrata thaimaalaiseen. Hän oli yrittäjä, jolla oli 3 kannattavaa ravintolaa ja vuokravälitystoimintaa. Minulla oli myös omat bisnekset, jotka tuotti paremmin säännöllistä kassavirtaa. Sitten tuli korona. Hänen ravintolabisnekset kärsi tietysti kovasti, mutta vuokraustoiminta jopa piristyi. Minun bisnekset loppui kuin seinään ja jäi vaan velat. No, hän jätti minut hyvin nopeasti.


    • Anonyymi

      Sillä on paljon asiakkaita.

    • Anonyymi

      Olet numero kaksi tai kolme tai....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2280
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      903
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      563
      816
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      718
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      571
    Aihe