Miksi thainainen ei viestitä!

Anonyymi-ap

Hän ei koskaan viestitä ENSIN,mutta vastaa minulle kyllä.Minulle vain tuli tunne että hän ei välitä,,en enää viestittänyt ja suhteenrakennus jäi siihen..
Vai mistä on kyse,,joku kulttuuriero?

11

286

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa empä tiedä ei ole kokemusta suhteesta tai parisuhteesta thainaisen kanssa kaipa siinä niissäkin jotain kulttuurisia eroja on vähintäänkin

    • Anonyymi

      Niille mies on vain lompakko ja niitä niillä riittää

    • Anonyymi

      Niitä ei tartte kahesti käskeä

      • Anonyymi

        Ei varmasti muuten loppuu myrkky ruuat pöydästä


    • Anonyymi

      Olette väärässä,,tämä nainen on työteliäs ja asuu yksin hänellä on riittävästi rahaa.

      • Anonyymi

        Niin koska saa miehiltä rahaa😭🤣


      • Anonyymi

        Ok, sinulla tulisi olla enemmän kuin hänellä, onko? Tuossa kulttuurissa raha merkitsee paljon ja jos et pysty tarjoamaan jotakin parempaa kuin hänellä on jo, niin pelkät hienot tatuoinnit ei siihen riitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ok, sinulla tulisi olla enemmän kuin hänellä, onko? Tuossa kulttuurissa raha merkitsee paljon ja jos et pysty tarjoamaan jotakin parempaa kuin hänellä on jo, niin pelkät hienot tatuoinnit ei siihen riitä.

        Komppaan tätä. Seurustelin keski-ikäisen eronneen vietnamilaisen naisen kanssa. Voi varmaankin verrata thaimaalaiseen. Hän oli yrittäjä, jolla oli 3 kannattavaa ravintolaa ja vuokravälitystoimintaa. Minulla oli myös omat bisnekset, jotka tuotti paremmin säännöllistä kassavirtaa. Sitten tuli korona. Hänen ravintolabisnekset kärsi tietysti kovasti, mutta vuokraustoiminta jopa piristyi. Minun bisnekset loppui kuin seinään ja jäi vaan velat. No, hän jätti minut hyvin nopeasti.


    • Anonyymi

      Sillä on paljon asiakkaita.

    • Anonyymi

      Olet numero kaksi tai kolme tai....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe