Kävelkää lähimpään Kokoomuksen, PS puoluetoimistoon ja vaaditte päästä palkkatöihin, voitte köyttää itsenne oveen kiinni ja teillä on oikeus saada palkkatyö koska näin ovat ministerit sanoneet.
Purrahan nimenomaan sanoi ihmisille että menkää töihin.
Mikäli eivät palkkaa teitä töihin niin nostatte syytteen syrjimisestä.
Varma työpaikka
6
153
Vastaukset
- Anonyymi
Anteeks vaa mut ei hallitus pistä ketään töihin, kyllä se itte työnhahkija on vastuussa työnhausta. Se on kumma juttu ku monet nuoret pääsee ilman hallituksen apua töihi🤔. Sulla on outo käsitys työnhausta.
- Anonyymi
Työnhaku ei ole "töihin menemistä.
- Anonyymi
Helppoahan se on niiden "monien nuorten" päästä töihin, kun ovat syntyneet sellaiseen sukuun ja perheeseen, jonka kontaktien kautta se työpaikka löytyy.
Mikäli tällaiseen taustaan ei ole syntynyt, niin suurin osa joutuu joko etsimään ensimmäistä työpaikkaansa 29-vuotiaaksi asti tai tyytymään nollatuntisopimuskusetuksiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Helppoahan se on niiden "monien nuorten" päästä töihin, kun ovat syntyneet sellaiseen sukuun ja perheeseen, jonka kontaktien kautta se työpaikka löytyy.
Mikäli tällaiseen taustaan ei ole syntynyt, niin suurin osa joutuu joko etsimään ensimmäistä työpaikkaansa 29-vuotiaaksi asti tai tyytymään nollatuntisopimuskusetuksiin.Stubb menetelmällä työnhakuun eli suhmuroiden suhteilla ja hyvä veli verkoston kautta pääsi. Pätevyydellä ei ole mitään väliä. Näin toimitaan Kokoomuksessa!
- Anonyymi
puhelimia ei ole kuin miljardööre3illä joten puhelimien käyttökieltä kirteitä lähetä jos jotai asiaapostin kautta
Yhtä hyvin minä voisin kävellä sinun kotiisi taikka köyttää itseni oveesi kiinni ja vaatia, että työllistät minut reilua palkkaa vastaan. Minullahan on oikeus työhön, ja sinulla kaiketi on velvollisuus työllistää minut?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1545009- 1914021
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1383684Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia472955Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat362287- 1441956
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta441727Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.351468Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?631424Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261309