Emme kaipaa vasemmiston töllön töitä

Anonyymi-ap

Suomen sisällissota alkoi, kun Helsingin työväentalon, Paasitornin huipulle sytytettiin punainen lyhty. Sodassa kuoli 37.000 suomalaista. Pahimmat töllöt pakenivat Venäjälle ja olivat aloittamassa Talvisotaa Terijoen nukkehallituksineen.

1990-luvun lamaan johtaneet askeleet alkoivat, kun kaksi ay-pomoa, Metallin ja Paperiliiton pomot, kieltäytyivät yhteiskuntasopimuksesta. Suurista vahingoista kärsitään edelleen monessa perheessä.

Keväällä 2024 SAK:n AKT ja Teollisuusliitto pysäyttivät satamat kuukaudeksi. BKT:stä leikkautui 2 miljardia, työttömyys kasvoi yli 20.000 hengellä. "Poliittisesta" (SDP), lakosta ei ollut mitään hyötyä.

IAU:n lakot keväällä 2025 aiheuttivat Finnairille 70 miljoonan euron tappiot, yli 100.000 matkustajaa joutui kärsimään matkojen peruuntumisesta. Lakoista ei ollut mitään hyötyä.

Emme kaipaa vasemmiston töllön töitä.

5

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Porvarihallituksen kannattaa katsoa, mitä saa sörkkiä ja mitä ei.

    • Anonyymi

      Riitaan tarvitaan aina kaksi.

    • Anonyymi

      Eivät ole töllön töitä.
      Lakkorikkurina oleminen sensijaan on.
      Siinä tulee uitetuksi siankusella ja lietteellä, sekä räikeimmissä tapauksissa sukuelimet voidellaan tärpätillä.
      Se on töllö joka jää kusiruuttamme maalitauluksi lakkoportilla !

      Talkoo-Taavetti

    • Anonyymi

      Siinä nähdään rikkurin älykkyysosamäärä.
      Kummallista että työnantajat hyvähsyvät heikkolahjaisia töihin jotka lakoojen aikana hakeutuvat kusiruutan maalitauluiksi .

    • Anonyymi

      Kai varmaan siksi koska yksinkertaista on helpompi höynäyttää ja peloitella !!!

      Talkoo-Taavetti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4306
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4123
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4050
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      64
      3899
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3218
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3199
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1572
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1095
    Aihe