Näiden parin änkyröivän lähetysjärjestön. Kun mikään ei kelpaa paitsi kirkon rahat ja nyt niitä rahahanojakin käännettiin kiinnipäin. Ei ole enää kai sitten syytä pyöriä kirkon helmoissa? Ja kai kyllä Inkerin kirkko ottaa avosylin vastaan, heidän pappejakin ovat, eivät mitään luterilaisen kirkkomme pappeja. Ryssän pappeja.
Änkyröiden aika poistua takavasemmalle?
4
98
Vastaukset
- Anonyymi
Viron kautta voi matkustaa Venäjälle. Kirkko voisi vielä kerran rahoittaa noiden Venäjän reissuja ostamalla pelkän menomatkan. Siellä ne Putinin kirkoissa arvomaailmat kohtaavat paremmin.
- Anonyymi
Sinne voi mennä pitämään herätysliikettään tai sitten yrittää päästä Paavin suosioon.
- Anonyymi
Yhtä saamattomia ovat lähtönsä suhteen kun Päivi Räsänen, jolle jokavuotinen eroamisella spekulointi on jo traditio.
- Anonyymi
Totta eiköhän tuossa käy vielä niin, että kirkko osoittaa ovea. Eikä se mikään ihme ole , eihän noilla ole koskaan mitään hyvää sanottavaa kirkosta vaikka ihan välttämättä haluavat siihen kuulua ja kun pelkästään mietitään tuota kapinointia kirkon virkakäsitystä vastaan. Kyllä neljässä vuosikymmenessä olisi pitänyt pystyä mukautumaan jos kerran mukana haluavat olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739440Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3236619Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805904Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot334920HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944565Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770