En edelleenkään käsitä

Jos et halunnut olla edes ystävä, miksi et vain jättänyt rauhaan, miksi tämä sirkus ja kaikki satuttaminen?

Miksi pengot asioitani ja edelleen istut päivästä toiseen täällä mölisemässä milloin mistäkin? Mitä minä sinulle olen oikeasti tehnyt, mikä kismittää noin paljon ja mitä luulet hyötyväsi tästä?

Miksi tunteitani täytyy pilkata? En koskaan ole sinua yrittänyt pakottaa mihinkään. Lopeta se vakoilu ja tämä mieleni kuluttaminen, kiitos. 🙏🏻

Eroon pääsee vähemmälläkin.
9238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kerroha muuta kautta kyseiselle henkilölle kun tänne. Haloo onko järkee?

Äänestä
  • täytyy varmaan kato saada laajempi levikki tälle jutulle...

    Äänestä

  • Tätä kautta on itse valinnut kommunikoida. Osaa kyllä lähettää selityksen toimilleen irl jos tahtoo, selvästi ei tahdo.

    Äänestä

Jos ajatellaan syvemmällä tasolla, niin huono itsetuntoiset ihmiset nauttivat ihailusta, tietyn aikaa, sen takia on keksitty termi "love bombing", mikä jyrää nykyajan deittimarkkinoilla ja tähän monet naiset haksahtavatkin. Välttämättä yksilöllä ei ole niinkään tarkoitus tietoisesti satuttaa, tunneälykkyys vain on sitä luokkaa ettei osaa asettua toisen ihmisen asemaan, tai ei välitä siitä.

Äänestä
  • On aivan mahdollista että on siltä osin toiminut "tunteen/tilanteen viemänä" se ei silti selitä sitä että salakuuntelee ja jauhaa täällä painostani, persoonastani ja tunteistani pilkkaavaan sävyyn.

    Kuten sanottua, eroon pääsee helpommallakin. Esim. Voisi sanoa "hei, olen huomannut että sulla ehkä jotain tunteita, oot ihana mut en valitettavasti tunne samoin" vaikka näin.

    Äänestä

Auttamisen lopettaminen naisen auttaminen ei auta.

Äänestä
  • Ei jos nainen ei itse tahdo parempaa itselleen. Itseään pitää auttaa myös. Satuttaminen ei kuitenkaan oo kauhean fiksu tapa handlata auttajaa pois, tehokas toki. Toivon että se nainen onnistuu vielä, harmi ettei minusta ollut apua.

    Äänestä

Ehkäpä hän ei halua eroon susta et o si kysynnä suoraan häneltä itseltään

Äänestä
  • Hää on temmottii rikoksii teheny notta joutaa ite tulla klopottimia nuoleen jos meinaa vielä saatille taikka kylän raitille pyästä, nniih!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos et halunnut olla edes ystävä, miksi et vain jättänyt rauhaan, miksi tämä sirkus ja kaikki satuttaminen?

Miksi pengot asioitani ja edelleen istut päivästä toiseen täällä mölisemässä milloin mistäkin? Mitä minä sinulle olen oikeasti tehnyt, mikä kismittää noin paljon ja mitä luulet hyötyväsi tästä?

Miksi tunteitani täytyy pilkata? En koskaan ole sinua yrittänyt pakottaa mihinkään. Lopeta se vakoilu ja tämä mieleni kuluttaminen, kiitos. 🙏🏻

Eroon pääsee vähemmälläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu