Onko SAK:n ja vasemmiston koplaus lahjontaa?

Anonyymi-ap

SAK:n koplaus on maata vahingoittava, ei yleishyödyllistä toimintaa, minkä takia osinkojen verottomuus on lopetettava. Pääomavero kuten muillakin 32-34%.

Tässä toisaalla kirjoitettu totuus:
"SAK:n jäsenen vaikea myöntää, että Marinin hallitus epäonnistui taloudessa, työllisyyskin hoidettiin korkeasuhdanteen aikana lisäämällä julkisia työpaikkoja, se lisäsi velkarahan tarvetta. Hallitusneuvotteluissa oli avustamassa SAK:n kerma, eduskunnassakin oli AY-pomoja Lyly, Rinne ja Malmi. SAK kattojärjestö myös lakkoilleelle AKT:lle. SAK:n vaaliavustukset jokin vuosi sitten 1,4 miljoonaa euroa, saajat jakaantuivat, 318 vasemmistosta 24 vihr. 18 PS. Ja 1 RKP:stä."

Rinne joutui jopa eroamaan pääministerin toimesta, kun ajoi Eduskunnan puhujapöntöstä ay-asiaa. Ministeri Paatero meni saman pesuveden mukana.

SAK ei kuulu Eduskuntaan, joka on kansanedustuslaitos, demokraattisilla vaaleilla valittu, jonka edustajat edustavat saamallaan valtakirjalla koko kansaa, ei yksittäisiä toimijoita tai puolueita, saati SAK:ta.

Vasemmisto ruokkii SAK:n tuloja nostamalla asuntotukia, jotka ajautuvat Kojamon kautta SAK:n liitoille ilmaisina miljoonaosinkoina ja sieltä takaisin vasemmiston kansanedustajille. Voiko koplausta pitää lahjontana?

0

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        381
        13526
      2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        52
        4286
      3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        109
        4103
      4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        36
        4050
      5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        63
        3891
      6. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        85
        3344
      7. 105
        3222
      8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        64
        3218
      9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

        16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
        Maailman menoa
        145
        3169
      10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        160
        2931
      Aihe