Osa naisista etsii miestä mutta kun kyselee tarkemmin paljastuu että ei he aviomiestä hae vaan terapeuttia tukihenkilöä joka ajattelee heidän puolestaan kaiken ohjaa ja johtaa. Kuuntelee päivät pitkät kun he tavallisessa työssään uupuvat ja vinkuvat aina jotain. Ei kiitos en halua omaishoitajaksi tai lapsenvahdiksi vaan haluan tasavertaisen naisen jolla on omat aivot.
Naiset etsiii
9
253
Vastaukset
- Anonyymi
Sen lisäksi olet seuralaispalvelu ja ajanvietteen tuottaja vaihtelevilla viihdearvoilla riippuen hormonitason heilahdusten aiheuttamien mielialaheilahdusten suunnasta ja suosiollisuudesta...välillä kynnysmatto ja tarujen sankari 😆
- Anonyymi
Minä ainakin etsin ihan tasapuolista suhdetta miehen kanssa. Aina ei voi olla tosin 50/50. Joskus suhde on 90/10 ja joskus 10/90.
- Anonyymi
Ja si taas usdimmat miehet hakee äitiä et mitenkä eroaa toisistaan haku toiveet noilta osin
- Anonyymi
Ja äiti joutuisi passaamaan "poikaansa" niinkö? Ei se rooli enää innosta, kotitöitä tullut tehtyä paljon, kun oli iso perhe monine lapsineen ja kädet nyt kipeät nivelrikon takia.
- Anonyymi
Voi olla. Itsellä on ollut yksi äiti tyttöystävistä en häntä etsi. Toisealta joskus naiset ottaa itse äidin roolin jos miehen ja naisen ajatusmaailma on erillainen esim joku miehen paita tuolinkarmilla häiritsee. Kuka käskee naisen ottamaan sen pois ja nalkuttamaan siitä ettei siihen saisi paitaa jättää? Kummassa on silloin vika? Tai kuuluisa wc pytyn kansi miksi sen pitäisi olla valmiina naiselle? Siinä on saranat sen takia että sitä saa käänneltyä ja vessassa käviä on itse vastuussa siitä mihin istuu ei kukaan toinen.
- Anonyymi
Sinä hoidat naisesi ja vieraan miehen lapsia sillä aikaa kun naisesi on viettämässä tyttöjen iltaa.
- Anonyymi
Kyllä se on niin että hoitavat ihan itse. Harrastan välillä seksiä naisen kanssa muuten harrastelen ja teen omia juttuja. Ei enää ikinä suhdetta.
- Anonyymi
Naiset hakee miestä joka kuuntelee jatkuvasti päivästä toiseen kun he purkaa epäkohtia työssä kavereissa joka paikassa. Miehen pitäisi myös hypätä naisen edestä luodin eteen ja maksaa kaiken. Tiedän sellaisiakin suhteita jossa mies kaiken lisäksi tekee vielä ruuan ja siivoaa sekä hoitaa lapsia kun nainen harrastelee omia juttujaan.
Nainen saa vähän väliä itkukohtauksia milloin mistäkin ja miehen pitäisi olla hänelle terapeutti. Jos nainen käy vieraissa sekin on miehen syy. Nainen on vähän kuin sellainen teflon pannu johon mikään ei tartu kaikki epäkohdat ja tapahtumat on aina jonkun toisen syy ja hänen kaverinsa tällaisia naisia yleensä vielä komppaa joka on väärin. Jos naisella ei ole tällaista miestä kotona työpaikat on täynnä ymmärtäviä tai sitä esittäviä miehiä todennäköisesti omaa vuoroansa ja mahdollisuuksiansa kyttääviä monesti sinkkuja miehiä ja nainen on sattumalta aina kaunis ja hoikka...kumma yhteensattuma. Työkaverit kuljettaa kahvilla ja palvelee ja "kaverina" tekee kaikenlaista esittää sirkusesitystä joka on tarkoitettu oman suosion nostamiselle naisen silmissä. Kummallisesti kuitenkin jos naisen tilalle laitetaan mies niin käytös olisi aivan erillaista eikä "kaverille" enää tehdäkkään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163535Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983321Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o793134Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m472982Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä362929Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582428- 502175
- 962074
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise141959Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181949