Trump rajoittaa sananvapautta Yhdysvalloissa. Kieltää kuvaamasta ja näyttämässä hänestä epäedullista materiaalia. Siellä sallitaan kohta enää vain magalainen maailmankuva ja trumppilainen ” totuus”.
Suomi on maailman amerikkalaisin maa ja täällä ihannoidaan kaikkea mitä Yhdysvalloissa tehdään / tapahtuu. Varsinkin nyt kun trumppilaisuus on pyhää persuille ja äärioikeistolle. Suomessakin on jo kova pyrkimys tähän yhteen totuuteen. Niin innokkaasti tietty joukko käy taistoa esim YLEä vastaan.
Suomessakin on kohta vain yksi totuus
4
228
Vastaukset 4
- Anonyymi
Valtavirtaa on nykyään USAn ja Venäjän tiedonvälitys. USAstakin vain sen magalaisen puolen, muuhan siellä on kohta laitonta. Ja vielä pitää opetella se yksinkertainen lauserakenne ja välttää kielettyjä sanoja. Ja ilmiselville valheille ei kannata edes ilmehtiä tai vetää suuta virneeseen. Kyllä saa hakemalla hakea tietoa asioista. Onneksi Suomessa on vieläYLE, meidän oma parlamentaarinen.
- Anonyymi
Yksi valtavirta on myös gazan terveen propagandan ministerön suoltama 'tiedon'välitys.
Nyt kun Suomikin on menossa johonkin propagandajulistukseen ulkoministerin mukaan, niin on vaarana että suomalaiseen tapaan aletaan noudattaa tuota julistusta eli aletaan vainoamaan, ahdistelemaan ja sanktioimaan järjestöjä ja jopa yksityisiä ihmisiä jos he esittävät liiaksi hurmoksellisesta Israel-vastaisuudesta poikkeavia vaikka tosiasioihinkin perustuvia näkemyksiä.
- Anonyymi
Temokraatti
syö
sinun
pöydässäsi.
Palstavasemmistolaisen
on pakko lähteä
kuivattamaan Valtion Homekiinteistöjä
SosiaaliRahoja saadakseen.
Vastikkeettoman rahan jakaminen
loppuu nyt !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971181
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84809Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29756- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18538
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43503- 10466