Hän edusti kokoomusta elokuuhun 2018 asti, jolloin hän siirtyi Liike Nyt -liikkeen edustajaksi.
Jethro Rostedt tunnustaa törkeät rikokset
Anonyymi-ap
47791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
En ymmärrä, miksei Jethro osannut hoitaa raha-asioitansa. Oli juuri vuotta aikaisemmin Hjalliksen Sipoon saunalla, ja kiinteistökuningatas Kaisa oli Jethron lisäksi vieraana.
Jethro hekotteli Kaisalle, että mikset sää osaa hoitaa sun raha-asioita, kyllä hän itse vaan osaa. Ei mennyt kuin vuosi, niin Jethro useine firmoineen oli jo ulosottomiesten kynsissä.
Noin julkisuuden lihamylly toimii. Ensin Kaisa ja Jethro nostettiin TV-kuuluisuuteen ja rahaa tuli kaikille. Sitten kun naamat ja ohjelmaideat alkaa olemaan jo kulahtaneita, seuraavaksi alkaa paljastukset ja julkinen rikkirepiminen, jolla sitten taas saadaan otsikkotuloja.
Liski upotettiin ensin, seuraavaksi Jethro. Liskillä rahastaa vielä Tiina Lymikin tekemällä Kaisaa pilkaavan "huippuhyvän" TV-sarjan.
Eiväthän Liskit ja Jethrot oikeasti mitään business-osaajia ole, vaikka saattavat itse niin luulla, kun kaikkea kivaa järjestyy nenän eteen kuin tyhjästä ja osaavat ottaa niistä kiinni "business-vaistollaan". Ajoitus jostain syystä jonkin verran täsmää Venäjän sotatoimiin...
Hjalliksen tallissa molemmat, Hjalliksenkin talous pyöri aikoinaan paljolti Venäjän rahalla.
Jeti lähtee lusimaan kakkua :)
Jeti pukee valtion vaatteet ylle...
Ei lähde . Ehdollista saa noin vuosi yhdeksän kuukautta . Eliitti verorikollisia varten on räätälöity tuo tunnustaminen . Hienoo olis jos ajaa tutkaan ylinopeutta niin tunnustamalla asian saa pienemmät sakot . Eliitti verorikolliset ovat valtion suojeluksessa .
hymypojille omat tuomiot?
Jeti vetää koksua
Talousrikollisilla on rahaa millä mällätä .
Jätkä uppoaa kuin harkimon vene...
Suomessa on ollut jo vuosia voimassa plea bargain menettely.
Amerikasta tulee meille paljon hyvää, uutta oikeuskäytäntöä.
Niin on, yhteiskunta säästää ja vuosia kestävät esitutkinnat lyhenevät.
Sairasta on USA ssa aina ollut .
Vuosia kestävät . Juu . Määki jos ampuisin jonku kuoliaaksi ja poliisi olis samalla paikalla . Juu tunnustamalla tuomioni lyhenisi .
Talous huijarit ovat niin ihania ja viisaita yhteiskunnan tukipilareita !
Tämä äärioikeisto tuhohallitus tuli niin ensitöikseen leikkasi verottajalta kolme miljoonaa euroa verorikos tutkinnasta. .
Myöhemmin on leikannut vielä enemmän .
Joo . Valtio saa myös perittyä paljon rahaa valtiolle näiltä vero rikollisilla. !
Joo, näkee, että koulut ovat jääneet käymättä. Kaikki perustuu Eduskunnan säätämään rikoslakiin. Rangaistusta lievennetään silloin, kun tekijä on myötävaikuttanut rikoksen selvittämiseen.
Ei armoa, mies rautoihin!
.
Frykman joutui lusimaan, mutta sepä ei ollutkaan mikään hymypoika. Samoin Uotin veljekset.
Silloin ei ollut tätä eliitin suojelulakia voimassa .
Tuleva talousministeri, weikkaan.
Jethro kävi meidän kaikkien lompakolla.
Näin teki . Linnaan istumaan kuuluu huijari .
.
Ainakin ruokapöydässä viihtyi hyvin aikoinaan...harkimoko maksoi safkat?
Jeti on Mies, Arvostan tehellisyyttä!!!
Se on harvinaista nykypäivänä!!!
Jos kerran Jetro saa naureskella talousrikoksiaan niin sitä suuremmilla perusteluilla minä saan loisia perustulon varassa. Näin on jumpperitsuikkeli ! Paljon enemmän tuo Jetro on kupannut veronmaksajien rahoja vuodessa kuin mitä minä kuppaan kolmessakymmenessä vuodessa.
samaahan tuo kun kontulakin kehui että jo alaikäisenä aloitteli veronkiertämisen ja jatkanut lasten teon jälkeenkin..
sitä tukenut sdp venäjän oma mies kimmokin..
Olen saanut Rostedistä ylimielisen vaikutuksen.
Toivotaan, että kaikki tapahtuu kuten on oikein ja tuomiot myös sen mukaiset
Vuosia elänyt rikkaan elämää, hienot autot ja ulkomaanmaisemat vaihtuu jatkuvasti..miljoonien velat hoitamatta , nyt oikeuteen törkeistä talousrikoksista. Vankilaan kuuluisi mut eihän Jeti sinne mene.
Onko jeti nyt köyhä onko leipäjonolainen jo
Häneen voi Luottaa!
Maksanut järkysti veroja, ja maksa Lisää!
Elättää maatamme, Arvostan!!!
jetro on muutenkin TÖRKEÄ
Mitä on tehnyt?
Onko mahdollista että ei maksa veroja Espanjasakaan?
Suomessakin moni maahanmuuttaja ravintola kuulemma myy ohi kassan?!
Tämä kaveri on nyt maahanmuuttajana Espanjassa,
mitä jos tekee saman siellä ja maksaa niillä maksamatta jääneillä Espanjan veroilla mitä aikasemmin maksamattomia Suomen veroja?
Siis onko kyseinen kuvio mahdollista vai onko muuttunut rehelliseksi maahanmuuttajiksi Espanjaan?
Vain aika kertoo päätyykö tulevaisuudessa samalla tavalla oikeuteen Espanjassa?!
Asuuko Espanjasa?
Onkohan maksanut veroja YouTube videoista Espanjalle tai Suomelle?
Jos se niin oli että tuomi tuli useiden vuosien veropetoksista niin kuka tietää loppuiko se sitten jossain vaiheessa vai jatkuuko Espanjassa?
On myös mahdollista että koko syy muuttaa Espanjaan on se että on valvontaa vähemmän ja pystyy jatkamaan?
On mahdotonta tietää kun ei ole kirjanpitoa avoimena mutta moni joka on jotain vastaavaa tehnyt kun on jäänyt kiinni on tehnyt sitä paljon ennen kuin jäi koskaan kiinni ja myös paljon sen jälkeen kun jäi kiinni!
Varsinkin ravintola ja rakennus alalla sekä monenlaisessa myynti työssä!
Espanjassa kovat vero rangaistukset jos väärin tehnyt
tuloja ja menoja, veroja.
Miten kävisi Franco'n aikana jos huijaisi veroissa?
Löytyykö mistään Espanjan veronmaksajien tuloja?
Kebab ravintoloiden kirjanpitoa?
Kun on kokenut verojen kiertäjä niin on vaikea lopettaa.
Samoin on tupakan polttokin vaikeeta lopettaa.
Se mitä on tottunut tekemään vuosia on luonnollista
jatkaa koska siitä itse on tullut osa elämää.
Jonain päivänä astelee Espanjan verotarkastaja tämän
Jetron ravintolaan ja alkaa Pinjada party, party on Garth!
Onko tämä kaveri sen Sedu Koskisen kavereita?
Jossain oli kuva samassa pöydässä!
Kannattaa lukea
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19147875/rikostuomio
Tutkitaanko Espanjassa Jetron liiketoimien veronmaksuja?
Saattaa olla seurannassa Espanjan viranomaisilta?