Eihän laihdutulääkkeitä tarvitse syödä sen takia että saa pois nälän tunteen.Tämä asian pystyy korvaamaan syömällä paljon kasviksia.😲
Aina kun syö,lautasella pitää olla vähintään puolet kasviksia ja mielummin ruokakin pitää olla kasviksista tehtyä.😳
Kilo kasviksia päivässä on keskimäärin vain 200 kaloria.Annoskoot saa olla todella suuria kun syö kasviksia,vähintään 700 grammaa.
Niitä saa syödä niin paljon kuin haluaa koska niissä on vähän kaloreita.
Itse en jaksa syödä enään paljon mitään koko päivänä kun syön tuon annoksen.😮
Kasvisten syömisellä on sellainen vaikutus että niillä poistuu kokonaan ylimääräisten välipalojen syömisen tarve.
Meinasin eilen illalla alkaa syömään kaikkia niitä mitä yleensä olen syönyt,mutta kun olo oli aivan ähky kun olin syönyt paljon kasviksia,en syönyt mitään.
Kasvisten lisäksi pitää myös hedelmiä ja marjoja.
Itse olen ennen syönyt vain juureksia,pastaa,lihaa ja joskus riisiä koska olen pitänyt kasvisten syömistä turhana,mutta sitä se ei ole JOS haluaa kylläisyyden tunnetta pienillä kaloreilla 🤔
Syötkö laihdutuslääkkeitä.
9
238
Vastaukset 9
- Anonyymi
Siinä on ainut huono puoli ettei voi nautiskella niistä kaikista herkuista joita ennen on tottunut tavan vuoksi syömään.😮💨kun ei ole tippaakaan ruokahalua.
- Anonyymi
Kyllä sitä silloin voi syödä isompikaloristakin ruokaa JOS kulutus on suuri.
- Anonyymi
Pitää hiihtää ja pyöräillä paljon
- Anonyymi
Kasvisten kera on hyvä syödä lihaa,mutta sen osuus pitää olla vain noin 10 % kokonaispainosta.
Kasvikset on se pääasiallinen ravinto,EI LIHA 😮
Niistä pystyy tekemään erittäin hyvää ruokaa jos osaa tehdä,joka ON paljon paremman makuista kuin roskaruoka.😳- Anonyymi
Ainakin olo on nyt hyvin laihtua.Tarkemmin tiedän noin viikon kuluttua.Tämä dieetti on varmasti kaikista eniten laihduttava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin olo on nyt hyvin laihtua.Tarkemmin tiedän noin viikon kuluttua.Tämä dieetti on varmasti kaikista eniten laihduttava.
Olen laihtunut tuolla ohjelmalla ILMAN liikuntaakin.😳
Liikuntaan ei ole ollut vielä aikaa.
Pyöräilyn jälkeen oli selvästi laihtuvampi olo kun kävin yhtenä päivänä pyöräilemässä.
Kaikki mitat laskenut,se on sen merkki että on oikeasti laihtunut.paino,vyötärönympärysmitta,pihtimitat ylä ja alavatsassa.
Ruoka mitä olen syönyt ON ollut todella hyvää ja olen syönyt sitä todella paljon.Sitä siis SAA syödä paljon JOS siinä on vähän kaloreita.700 grammaa eli kaksi täyttä lautasellista 😳 eli hiiren ruokaannoksia EI tarvitse syödä.
Ne jotka laihduttaa syömällä vain lihaa ja rasvaa syö näitä hiiren annoksia,mikä on aivan tyhmää.
Nämä ei tajua tuota asiaa että kasviksia voi syödä vaikka kuinka paljon.😂😂
- Anonyymi
Lisänä voi syödä papuja ja tilliä
- Anonyymi
persilja on epä treveellistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546