Jerolle, yksinoikeudella

Anonyymi-ap

Ne on taas infiltroituneet eri paikkoihin. https://www.youtube.com/watch?v=afeh07edN1E . Alussa sen kaverilla oli pimeää huumoria siellä tornin huipulla. Siitä tyypistä välittyi sellaiset laitapuolen kulkijan vibat kun katsoin koko videon. En hengailisi sen kanssa, sillä intuitioni sanoo niin. Bunkkereissa kaikki kuvataan, ja tallennetaan. KAIKKI. Liikesalaisuudet, pohjapiirrokset ynnä muut. Niitähän vois myydä idän ja lännen välisen vastakkainasettelun varjolla vihollisille.

Mun silmissä FSB ja CIA ovat oikeastaan yhtä pahoja tahoja. Elämme läntisen vaikutusvallan alaisuudessa joten ensiksi mainittu on meillä demonisoitu ja jälkimmäisestä puhutaan niin harvoin ettei sitä olisi muka tyyliin olemassakaan. Idässä propaganda toiminee päinvastoin. Video on kuvattu Slovakiassa. Saa miettimään onko se tuore koska siellähän sataa räntää. Voiko siellä olla muka noin kylmä? Siellä on toki vuoristoalueita joissa voi hyvinkin olla ikitalvi.

4

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienoja bunkkereita. Kiitos.

      Etenkin se soikea pöytä, se mistä ne yritti soittaa Kremliin.

      Noista suurvaltojen turvallisuuspalveluista en tiedä, yritän pysyä erossa niistä.

      • Anonyymi

        Kauankohan se vielä porskuttaa kun ottaa sellaisia riskejä hengellään? Eikös nuo sopisi hyvin kodittomille? Talvellakaan ei olisi varmaan liian kylmä siellä maan alla. Vettä ja sähköäkin saattaa riittää niissä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kauankohan se vielä porskuttaa kun ottaa sellaisia riskejä hengellään? Eikös nuo sopisi hyvin kodittomille? Talvellakaan ei olisi varmaan liian kylmä siellä maan alla. Vettä ja sähköäkin saattaa riittää niissä.

        Mun silmiin vaikuttaa toisaalta aika varovaiselta, vaikka eihän noista vanhoista rakenteista koskaan tiedä.

        Vois aika epäterveellistä asua maan alla. Vaikka asuhan ne luolamiehetkin. Että tuskin niin paha. Toivotaan ettei noihin bunkkereihin joudutaan. Ruostissa kerrannyhen sellasen löysin, mutta siellä ei ollu mitään. Mutta kuulemma siellä on komentobunkkereitakin.


      • Anonyymi
        JeroP kirjoitti:

        Mun silmiin vaikuttaa toisaalta aika varovaiselta, vaikka eihän noista vanhoista rakenteista koskaan tiedä.

        Vois aika epäterveellistä asua maan alla. Vaikka asuhan ne luolamiehetkin. Että tuskin niin paha. Toivotaan ettei noihin bunkkereihin joudutaan. Ruostissa kerrannyhen sellasen löysin, mutta siellä ei ollu mitään. Mutta kuulemma siellä on komentobunkkereitakin.

        Täytyy aina muistaa että voi löytyä sotien aikaisia suutareita niistä paikoista. Rovaniemen Joulupukinmaa on kirjaimellisesti miinakenttä, vaikkei siitä halutakaan puhua. Haittaisi varmaan alueelle kohdistuvaa turismia ja siitä saatavia tienestejä. Sotiminen on pelottelua. Ukraina on eri asia koska se ei kuulu Natoon eikä EU:hun. Ilmatilaloukkauksia on ollut vuosien saatossa jo kauan aikaa, nyt niitä vain lietsotaan medioissa aiempaa innokkaammin. Sotiminen on "muotia".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7073
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      111
      6188
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe