Ranskalainen dokumentti Ukrainan vaikeasta tilanteesta

Paul Moreira on ranskalainen journalisti ja dokumenttielokuvantekijä. Hän asuu Pariisissa, Ranskassa. Hän on ohjannut useita tutkivia dokumentteja konfliktialueilla, kuten Irakissa, Afganistanissa, Burmassa, Palestiinassa, Kongon demokraattisessa tasavallassa ja Somaliassa.

Hän teki tämän dokumentin, jotta ihmiset saisivat tietää mitä Ukrainassa oikein tapahtui.

https://youtu.be/a4E_TlguczA?si=xdVjmUQ3kfG-q7au
8140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Yle Areenaan tulisi laittaa.

Äänestä
  • Ei minun Yle-verollani ainakaan.

    Äänestä

Paras dokumentti.
Parempi kuin Oliver Stonen Ukraine on Fire.

Äänestä
  • Siihen ei paljon tarvita.

    Äänestä

30 minuutin kohdalla alkaa Odessan ammattiliiton rakennuksessa Itä-Ukrainalaisten joukkosurma.

Pro-Ukraina poliisi ei vain tee mitään asialle.

Äänestä
  • Kautta aikojen näissä ammattiliittojen rakennuksissa on juonittu valtion etua vastaan ja homma jatkuu edelleen.

    Äänestä

  • Tuossa vaiheessa Venäjä oli jo hyökännyt Ukrainaan ja aloittanut tämän rikollisen sotansa, joten tapahtuma ei kelpaa Venäjän rikollisen sodan syyksi.

    1Äänestä

  • moloch_horridus kirjoitti:

    Tuossa vaiheessa Venäjä oli jo hyökännyt Ukrainaan ja aloittanut tämän rikollisen sotansa, joten tapahtuma ei kelpaa Venäjän rikollisen sodan syyksi.

    Niin. Varmaan tutkiva journalisti teki tahallaan vale videon Ranskan tvlle ja muualle maailmaan.

    Sitten tämän jälkeen alkoi Länsimaiden propaganda ja ihmetellään ettei Eurooppa halunnut oikein auttaa.

    Keskisormea kanssa Mediapoolille

    Siellä näkyy Right Sector, Azpv, Svopoda natsi toimijat ja heidän toiminta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paul Moreira on ranskalainen journalisti ja dokumenttielokuvantekijä. Hän asuu Pariisissa, Ranskassa. Hän on ohjannut useita tutkivia dokumentteja konfliktialueilla, kuten Irakissa, Afganistanissa, Burmassa, Palestiinassa, Kongon demokraattisessa tasavallassa ja Somaliassa.

Hän teki tämän dokumentin, jotta ihmiset saisivat tietää mitä Ukrainassa oikein tapahtui.

https://youtu.be/a4E_TlguczA?si=xdVjmUQ3kfG-q7au

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu