Seksuaaliset tarpeet loppujen lopuksi pätevä syy erota suhteesta? En ymmärrä mikä minua vaivaa, kun kaikki suhteeni päättyvät samasta syystä. Olen itse aktiivisempi osapuoli ja koen valtavaa riittämättömyyden tunnetta, kun seksuaalinen himo ja halukkuus eivät kohtaa suhteessa toiseen.
Onko erilaiset
15
1268
Vastaukset
- Anonyymi
Useimpien on jossain vaiheessa sopeuduttava, että ei enää halua,pysty, kiinnosta.On tärkeää nähdä ihmisessä muukin puoli.Todennäköisesti sinussakin on jotain eroavaisuutta kumppaniisi,siis niitä asioita joita hän toivoisi ja silti vaan rakastaa sinua.
- Anonyymi
On mielestäni. Jos kokee tulevansa jatkuvasti torjutuksi ja halut ei kohtaan. Vaikuttaa se väkisinkin jossain vaiheessa omaan itsetuntoon negatiivisesti. Toisaalta ei voi vaatia toistakaan muuttumaan.
- Anonyymi
Naiset sopeutuvat helposti miehen tahtiin, mutta pihtaavaa naista harva mies sietää.
- Anonyymi
niin ja vaihdevuodet on miehille hepreaa
- Anonyymi
Eikä kyllä pihtaavaa miestäkään kukaan kattele.😉
- Anonyymi
On paljon kiinni miehestäkin, kuinka usein nainen haluaa seksiä. Huomioidaanko ja kosketetaanko muulloinkin, kuin silloin, kun tahtoo seksiä ja sekin kuinka hyvin huomioidaan se mistä nainen nauttii.
on muuten tutkittu, että naiset, jotka tekevät enemmän kotitöitä, haluavat vähemmän seksiä eli ei todellakaan haittaa, jos mies hoitaa osansa kotitöistä. Anonyymi kirjoitti:
On paljon kiinni miehestäkin, kuinka usein nainen haluaa seksiä. Huomioidaanko ja kosketetaanko muulloinkin, kuin silloin, kun tahtoo seksiä ja sekin kuinka hyvin huomioidaan se mistä nainen nauttii.
on muuten tutkittu, että naiset, jotka tekevät enemmän kotitöitä, haluavat vähemmän seksiä eli ei todellakaan haittaa, jos mies hoitaa osansa kotitöistä.On myös paljon naisesta kiinni kuinka paljon miehet haluavat seksiä. Tekeekö nainen aloitteita muutenkin kuin antamalla ymmärtää ja silloinkin kun tahtoo seksiä on itse aktiivinen.
On muuten tutkittu, että naiset, jotka tekevät aloitteita saavat enemmän seksiä.- Anonyymi00014
Yogamies kirjoitti:
On myös paljon naisesta kiinni kuinka paljon miehet haluavat seksiä. Tekeekö nainen aloitteita muutenkin kuin antamalla ymmärtää ja silloinkin kun tahtoo seksiä on itse aktiivinen.
On muuten tutkittu, että naiset, jotka tekevät aloitteita saavat enemmän seksiä.Nainen, joka ei halua, tuskinntekee aloitteitakaan. Sinällään tuo oli siis huono ja ontuva rinnastus.
- Anonyymi
kai sekin liittyy seksuaaliseen tarpeeseen, jos haluaa joka kerta tunteatonta miestä. jotain jännityksen hakemista varmaan ja sitoutumisen pelkoa.
- Anonyymi
Sitä löytyy muualtakin jos ei suhteesta saa
Luulen, että asetat seksin liian tärkeään osaan elämässäsi. Ylivoimainen osa elämästä on kuitenkin muuta kuin seksiä, niin pitäisi kohtuullinen määrä seksiä riittää.
- Anonyymi00010
Riippuu kuinka se sinuun vaikuttaa. Jos se alkaa syödä itsetuntoasi ja koet jääväsi jostain paitsi ei se ole mikään pieni asia. Ketään ei voi muuttaa. Muttei epätyydyttävään suhteeseen kannata jäädä jos se vaikuttaa itseen negatiivisesti.
- Anonyymi00012
Itse juurikin erosin yli aktiiviset seksivietit omaavasta naisesta. Kyllä siinä tunsi itsensä aika vähäpätöiseksi kun ei pystynyt tyydyttään toisen haluja. Toki kaiken muun meidän perheen asioista hoidin ja kannoin harteillani, mut se ei riittänyt todistaan rakkautta.
- Anonyymi00013
Lyhyesti sanottuna on pätevä syy. Sekin on pätevä syy, ettei vain halua enää olla toisen kanssa. Parisuhteet ovat täysin vapaa valintaisia, eikä niissä pysymiseen tai niistä lähtemiseen tarvita sen kummempia perusteluja.
- Anonyymi00015
Juurikin noin. Jos yhdessä ei ole hyvä olla, niin eroaminen on pätevästi perusteltua. Sitä voi ja kannattaakin toki hieman pohtia, että mistä oma pahoinvointi oikeasti johtuu, liittyykö se ylipäänsä siihen parisuhteeseen vai ehkä johonkin ihan muuhun. Jos nimittäin liittyy johonkin ihan muuhun, niin eroaminen ei sitä asiaa helpota.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?403011Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352238Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari512156Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802019Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561741Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161482Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571469Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451289Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1221198Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160935